Apple së shpejti mund të lançojë një iPad Air të përmirësuar

Air iPad

Gjenerata aktuale e katërt iPad Air më duket tabletë më të sakta dhe të balancuara që Apple ka aktualisht. Nëse nuk keni nevojë për një ekran më të madh dhe zgjidhni një iPad Pro, iPad Air është vlera më e ekuilibruar për paratë dhe me pothuajse të gjitha tiparet e vëllait të tij më të madh. Tashmë do të matni pse dëshironi një iPad Pro me M1, pa macOS...

përputhshmëria me in Apple Pencil 2, dizajni i tij i jashtëm dhe veçoritë e tij e bëjnë atë që ia vlen të paguhet pak më shumë sesa për iPad-in bazë. Dhe nëse Apple vendos ta rinovojë atë, duke përditësuar procesorin, kamerën dhe ekranin, do të jetë qumësht, pa dyshim.

Duket se është (dhe logjikisht, me siguri do të jetë) që Apple planifikon të lançojë një Air iPad i rinovuar. Do të jetë gjenerata e pestë e modelit të ndërmjetëm të Apple iPad, duke përfshirë iPad dhe iPad Pro.

Siç është botuar Mac Otakara, Apple planifikon të nisë së shpejti një rishikim të iPad Air aktual, i cili do të ruante pamjen e tij të jashtme dhe modifikimet do të ishin vetëm të tij. përbërësit e brendshëm.

Ky raport shpjegon se gjenerata e pestë e iPad Air do të instalonte një procesor A15 Bionic, një kamerë e përparme me kënd ultra të gjerë 12 megapixel me mbështetjen e Center Stage, Lidhja 5G për modelet LTE dhe Blic i True Tone Katër LED.

A do ta shohim në mars?

Po të kemi parasysh se tradicionalisht ngjarja e parë Apple e vitit është zakonisht në mars ose më së voni në prill, ka shumë të ngjarë që Tim Cook dhe ekipi i tij të na prezantojnë këtë gjeneratë të re të iPad Air aktual në fjalimin kryesor.

Nëse të gjitha këto thashetheme janë të vërteta (që mund të jenë, pasi iPad Air aktual u lançua në tetor 2020), dhe Apple prezanton të gjitha këto modifikime pa rritur çmimin, padyshim që do të bëhet iPadi më i balancuar nga tre modelet, ideal për të gjitha llojet e përdoruesve, edhe ata më të kërkuarit. E përsëris pyetjen nga hyrja: pse dëshironi a iPad Pro me procesor M1, nëse nuk mund ta shtrydhni me macOS?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Ricardo Adams P. dijo

    Unë prirem të mendoj se Ipad pro 11 inç është një opsion më i mirë për 200 dollarë shtesë, ju keni Chip M1, i cili nuk është përdorur mjaftueshëm, është e vërtetë, por ka një potencial më të madh, dyfishin e ruajtjes, ekranin e lëvizjes pro, më mirë kamera, USB tip C me mbështetje Thunderbolt, tingull më i mirë, identifikues i fytyrës dhe duke bërë një rishikim të shpejtë të faqes, zgjodha 11″ pro duke parë që diferenca e çmimit ishte gjerësisht e justifikuar