Apple Watch Ultra ju tregon temperaturën e ujit gjatë notit ose zhytjes

Shumë ishte thënë për mundësinë e përfshirjes së matjes së temperaturës së trupit të ri Seria Apple Watch 8. Më në fund ka qenë, dhe kjo veçori e re tani është një realitet.

Ajo që askush nuk e dinte është se në modelin e ri sportiv, Apple Watch Ultra, ky funksion i kontrollit të temperaturës shkon shumë më tej, dhe është gjithashtu i aftë të matë temperaturën e ujit. Dhe këtë herë ju tregon vlerën në gradë, si çdo termometër dixhital.

Apple Watch Ultra e re ka aftësinë për të matja e temperaturës së ujit gjatë zhytjes, notit ose praktikimit të ndonjë sporti tjetër ujor. Për këtë, i njëjti sensor i temperaturës që tashmë përfshin serinë 8 të Apple Watch për të matur temperaturën e trupit të përdoruesit.

Edhe pse funksionon në një mënyrë shumë më të saktë, meqenëse sensori i përmendur në Apple Watch Series 8 tregon vetëm ndryshimet e temperaturës midis fotove të ndryshme në aplikacione të ndryshme, Apple Watch Ultra ju tregon në ekran. temperatura reale e ujit në vlerën e tij prej gradësh, si çdo termometër dixhital.

Kjo për shkak se matja e temperaturës së trupit në kyçin e dorës nuk është shumë e saktë, kështu që Apple ka vendosur mos tregoni një figurë në shkallë (Fahrenheit ose Celsius) për të shmangur konfuzionin, në Apple Watch Series 8.

Apple Watch Ultra i ri është gjithashtu Apple Watch më i gatshëm për sporte ujore. zotëron Certifikimi EN 13319, standardi ndërkombëtar për aksesorët e zhytjes si matës të thellësisë, i besuar nga zhytës profesionistë.

Apple Watch Ultra e re tani është në dispozicion për rezervim që nga momenti i përfundimit të ngjarjes të mërkurën e kaluar. Ka një çmim prej 999 Euro (GPS + LTE). Apple do të fillojë ta dërgojë atë te klientët të premten e ardhshme, më 23 shtator.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.