Audi shton Apple Music në sistemin e argëtimit të makinave në 2022

Sa herë që kemi makinat më të lidhura, dhe ndryshe nga ajo që ka ndodhur me televizorët inteligjentë që kanë krijuar sistemet e tyre operative, në nivelin e prodhuesve të makinave ata kanë përshtatur shërbimet Apple CarPlay ose Android Auto, dhe në fund ne i mbajmë gjithmonë pajisjet tona celulare në makinë dhe ne mund të përdorim lidhjen e këtyre për t'i dhënë një shtesë makinave tona. Audi zgjodhi sistemin e vet të argëtimit, dhe tani ata sapo e njoftuan atë Apple Music do të jetë në përputhje me këtë sistem. Vazhdoni të lexoni se ne ju tregojmë të gjitha detajet.

Duhet thënë se po, Audit me sistemin argëtues të Audi Ato janë gjithashtu të pajtueshme me CarPlay, por nëse për çfarëdo arsye nuk duam ta përdorim këtë sistem, ne mund të përdorim gjithmonë sistemin e Audi-t dhe, tani, dëgjoni muzikë përmes Apple Music pa pasur nevojë të lidhni iPhone tonë, një risi e ardhur nga një bashkëpunim i ri mes Audi dhe Apple.

Në Audi ne po promovojmë sistematikisht dixhitalizimin e automjetit dhe jemi të bindur se brendësia po bëhet gjithnjë e më shumë një hapësirë ​​e tretë jetese.

doni të vazhdoni duke telefonuar me iPhone, duke përdorur Siri ose duke përdorur hartat në iPhone tuaj? në atë rast nuk keni zgjidhje tjetër veçse lidhni iPhone tuaj. E nevojshme ose jo, është e vërtetë që në fund të fundit është një shtesë dhe se mund t'i vijë në ndihmë në ndonjë rrethanë tjetër. Ky integrim me Apple Music Vjen në Audi në "Pothuajse të gjitha" makinat Audi në Amerikën e Veriut, Evropë dhe Japoni duke filluar me Vitin e Modelit 2022 dhe do të shtrihet në të gjitha automjetet e përputhshme. Dhe ju, çfarë mendoni për ardhjen e Apple Music në Audi? A e shihni të nevojshme një integrim të këtij lloji? ju lexuam...


Na ndiqni në Google News

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.