Belkin kujton ngarkuesin e tij pa tel 2-në-1 të shitur nga Apple për shkak të rrezikut nga zjarri

Karikues Belkin

Nja dy vjet më parë kishte një zjarr në një dysheme të ndërtesës sime. Ne patëm një frikë të madhe, por falë veprimit të shpejtë të zjarrfikësve, zjarri preku vetëm dyshemenë nga filluan flakët.

Shkaku i zjarrit ishte mbinxehja e një baterie në një fener biçikletë malore që fqinji la të ngarkuar ndërsa ai dilte për darkë me gruan e tij. Belkin ka zbuluar një defekt në një model të karikuesve të tij që mund të shkaktojë mbinxehje kur përdoret dhe ai po e heq shpejt atë nga dyqanet e Apple.

Shtë një realitet. Një mosfunksionim i një karikuesi mund të shkaktojë më shumë rrymë sesa mund t’i rezistojë baterisë së pajisjes që po karikon, duke prodhuar një mbinxehje e tepruar me rrezikun e zjarrit që kjo sjell.

Prodhuesi i njohur i aksesorëve Belkin ka zbuluar se kjo mund të ndodhë në një model specifik të gamës së tij të karikuesve dhe e ka tërhequr atë shpejt nga dyqanet e Apple dhe shitja e saj në internet.

Shtë modeli i ngarkuesit pa tel dy në një «Stand Edition Special WIZ003«, Siç është raportuar nga Belkin në saj web.

Prodhuesi do t'ua kthejë shumën të gjithë përdoruesve të prekur. Shpjegon se defekti është shkaktuar nga a defekt prodhimi në njësinë e furnizimit me energji elektrike, gjë që mund të bëjë që pajisja të mbinxehet tepër.

Siguron që nuk ka pasur raste zjarri ose lëndimesh të përdoruesve. Janë njësi të shitura midis korrikut dhe tetorit 2020. Numrat serialë të njësive të dëmtuara janë ndërmjet diapazoneve 35B01DO6029400-35B01DO6033704, 35B01DO5010350-35B01DO5014350, 35B01DO6016560-35B01DO6020560, 35B01DO5014500-35B01B5020003B35D01B6010001D35B01D6010500B35D01B6010501D35B01D6015500BXNUMXDXNUMXBXNUMXBXNUMXBXNUMXDXNUMXBXNUMXDXNUMXBXNUMXBXNUMXBXNUMXDXNUMXBXNUMXBXNUMXBXNUMXBXNUMXBXNUMXBXNUMXBXNUMXBXNUMXBXNUMXBXNUMXDXNUMXBXNUMXDXNUMXBXNUMXDXNUMXBXNUMXDXNUMXBXNUMXDXNUMXBXNUMX

Përdoruesit e prekur mund të kërkojë rimbursim të shumës së paguar dhe merrni më shumë informacion në këtë sit web nga Belkin. Ju gjithashtu mund të merrni më shumë informacion në web nga Komisioni i Sigurisë së Produkteve të Konsumatorit të Shteteve të Bashkuara.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.