CarPlay do t'ju lejojë të personalizoni sfondin me iOS 14

BMW CarPlay

Apple duhej shumë vite për ta lejuar shtoni një imazh sfond në iPhone. Derisa arriti ai opsion, e vetmja mënyrë për ta bërë atë ishte përmes jailbreak, një metodë që Apple e ka përdorur shumë në versionet e fundit të iOS, duke bërë sot, opsionet e personalizimit të ofruara nga jailbreak dhe Ata nuk janë të disponueshëm në iOS, ne mund t’i numërojë në gishtat e njërës dorë.

Gjithkush pëlqen të personalizojë pajisjen e tij. Ndërsa ka përdorues që mund të përdorin të njëjtën letër-muri për disa javë, ka edhe nga ata që nuk zgjasin më shumë se një ditë me të. Shërbimi tjetër i Apple që do të shtojë atë mundësi që do të jetë CarPlay nga Apple dhe do ta bëjë këtë me iOS 14.

Ndërsa djemtë në 9to5Mac kanë qenë në gjendje të zbulojnë, përmes kodit, Apple po punon në mënyra të reja për të organizoni sfondet e iPhone dhe iPad me versionin tjetër të iOS. Sipas këtij mediumi, një nga opsionet e reja që do të jetë në dispozicion do të jetë vendosja e një sfondi iPhone në CarPlay. Me sa duket, Apple po e teston këtë funksion me të njëjtat sfond të iOS 13. Përveç kësaj, ai do të përfshijë opsionin për të kaluar automatikisht midis sfondeve të lehta dhe të errëta të një teme të caktuar, ashtu si në iPhone dhe iPad.

Përmirësimet e Hartave Apple

Por mundësia e të qenit në gjendje të sfondit në CarPlay nuk do të jetë e vetmja risi që do të gjejmë në iOS 14. Përmes Apple Maps, ne do të jemi në gjendje të mësoni më shumë rreth Apple Store siç është disponueshmëria e riparimit të pajisjeve. Në këtë mënyrë, ne do të jemi në gjendje të dimë disponueshmërinë e Genius Bar, nëse ekziston mundësia e zëvendësimit të ekranit dhe baterisë në një orë përveç riparimeve të tjera të shpejta.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.