Datat e transportit IPad mini largohen deri në fund të tetorit në fillim të nëntorit

Aksion iPad mini

Nuk është në të gjitha rastet dhe jo në të gjitha modelet e iPad mini të ri të lançuar nga Apple sot, por dërgesat më të largëta Ata vendosin dërgesën e modelit të ri të këtyre iPad -ve të vegjël midis 28 tetorit dhe 9 nëntorit. 

Logjikisht ka nuanca që atëherë Në disa modele, transporti është midis 18 dhe 25 tetorMe Sidoqoftë, këto janë data vërtet të tepërta për dërgesën e njërit prej këtyre modeleve të reja iPad mini. Ne e kuptojmë që kërkesa për këto modele është e lartë, megjithëse është e vërtetë që ne nuk besojmë se është kaq shumë të kesh kohë kaq të gjata të dorëzimit.

Mungesa e përbërësve të lëndës së parë për iPad mini

Aksioni i iPad mini

Sa për pjesën tjetër të pajisjeve Apple, iPad mini nuk janë të përjashtuar nga mungesa e lëndëve të para për prodhimMe Kjo është e dukshme në të gjitha produktet, por në kompanitë e mëdha që duhet të prodhojnë shumë më tepër stok produktesh është më e dukshme. Shih për shembull rastin e fabrikave të makinave që madje u është dashur të ndalojnë linjat e prodhimit dhe të vonojnë porositë e klientëve për më shumë se gjysmë viti ...

Me të meta, rezervat e disa modeleve në dyqanet zyrtare të Apple ose shitësit e autorizuar japin koha e dorëzimit për nesër në disa modele. Kapja kryesore është një model 256 GB që do të ishte i disponueshëm për marrje nesër në Apple Passeig de Gràcia, në Barcelonë. Kjo tani është një lojë interesante kërkimi për përdoruesit pasi ndonjëherë nëse nevoja është e ngutshme është më mirë të kërkoni aksione në dyqane fizike sesa të bëni blerje në internet në vetë Apple. A e keni marrë iPad mini tuaj në kohë?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.