Disa dyqane Apple Apple bëhen piktura murale me mesazhe

Këtë javë ka pasur momente shumë të komplikuara në Shtetet e Bashkuara, për shkak të rastit të vdekjes së George Floyd, me demonstrata paqësore, por edhe me shumë incidente të shkaktuara nga kriminelët. Në këtë artikull tjetër Ne pamë disa nga videot e ngarkuara në rrjet nga përdorues të ndryshëm në të cilat mund të shiheshin këta kriminelë - ata nuk kanë asnjë emër tjetër - thyer xhami me shkopinj nga disa prej dyqaneve në vend për të vjedhur gjithçka që gjetën në rrugën e tyre.

Këtë javë disa nga këto Dyqane Apple që janë padyshim të mbyllura për siguri dhe për më shumë se arsye të dukshme kanë bllokuar hyrjet dhe kjo madje ka ndodhur në dyqane ku ato nuk u plaçkitën nga kriminelët. Kjo ballë e dyqaneve është ai i përdorur nga protestuesit e vërtetë, Pacificos, e kanë mbushur atë me mijëra mesazhe inkurajuese për dyqanet e firmës së plaçkitur dhe për të treguar veten kundër asaj që ndodhi me Floyd.

Disa nga dyqanet shfaqin piktura spektakolare si ajo në Palo Alto që ka këtë pikturë murale në hyrje:

Në të gjitha këto mesazhe të fiksuara në muret me tulla të dyqanit Apple, shfaqen mesazhe të të gjitha llojeve dhe disa përdorues kanë postuar fotografi në llogarinë e tyre në Twitter dhe rrjete të tjera sociale:

Kjo është mënyra se si njerëzit duhet të manifestojnë, në një mënyrë paqësore pa përfituar nga minimumi për të grabitur dhe shkatërruar të gjitha llojet e bizneseve private, pavarësisht nëse janë apo jo Apple. Gjithçka që ka ndodhur më parë njollos çdo lloj demonstrate të kryer më parë dhe njerëzit kanë ngelur me negativin që është plaçkitje dhe plaçkitje e paparë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.