Gjetja e AirPods të humbur do të jetë e thjeshtë me iOS 15 dhe rrjetin "Find My"

Kjo do të jetë një nga risitë që do të gjejmë në versionin e iOS 15 që do të arrijë muajin e ardhshëm në të gjitha pajisjet iOS. Në këtë rast është zbatimi i AirPods Pro dhe AirPods Max në rrjetin "Find My" përveç aktivizimit të kërkimit me saktësi.

Me atë përdoruesit e këtyre kufjeve do të kenë më shumë mundësi për t'i gjetur ato kur keto "humbasin" ne shtepi, zyre etj. pasi ato më në fund do të jenë pajisje të pajtueshme me këtë funksion që është përfshirë tashmë në pajisjet e gjetjes iPhone, iPad, Apple Watch dhe AirTag.

Në versionin e fundit beta të iOS 15, ky funksion u gjet në kodin burimor, i cili aktualisht nuk është aktiv. 9to5Mac publikoi lajmin disa ditë më parë dhe kjo hap derën për një funksion të shkëlqyeshëm të vendndodhjes së pajisjeve tona Apple, në këtë rast AirPods Pro dhe AirPods Max.

Sot kufjet Apple shtohen në aplikacionin Search por ne kemi nevojë që këto të jenë pranë iPhone për t'i gjetur, me versionin e ri të sistemit operativ kjo nuk do të jetë e nevojshme dhe ato mund të kërkohen edhe nëse nuk janë të arritshme. Rrjeti "Gjej My" është pikërisht ky dhe ata do t'i dërgojnë vendndodhjen pronarit të tij falë lidhjes Apple ID.

Marrja e udhëzimeve në ekran duke shkuar në vendin ku ndodhen AirPods Pro dhe Max gjithashtu do të aktivizohet në iOS 15, pasi themi se ky funksion do të jetë një ndihmë e madhe për të gjetur kufjet. Shumë lajme interesante ende nuk vijnë në iOS 15Ne mezi presim që ai të nisë zyrtarisht, por tani për tani duhet të vazhdojmë të presim.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.