Google Maps azhurnohet me mbështetjen për shpërndarjen në shtëpi

Ikona e hartave Google

Ndërsa Apple është përqendruar kohët e fundit në ofrimin e informacionit në lidhje me transportin publik, djemtë në Google vazhdojnë të përmirësojnë shërbimin e tyre të hartave duke shtuar funksione të reja për ta bërë më të lehtë dhe më të lehtë përdorimin e aplikacionit. për qëllime të tjera nga thjesht kërkimi i adresave. Djemtë nga Mountain View sapo kanë lëshuar një azhurnim të ri duke arritur në versionin 4.24 duke shtuar një funksion që mund të jetë shumë i dobishëm për ata përdorues që duan të porosisin ushqim në shtëpi. Ky funksion i ri ju lejon të bëni porosi direkt në institucionet e pajtueshme me aplikacionin në mënyrë që ushqimi të mund të na dorëzohet.

Në këtë mënyrë nëse jeni duke kërkuar për një restorant dhe që gjithashtu ka një shërbim të shpërndarjes në shtëpi mund të porosisni përmes Google Maps, duke klikuar në Vendosni një porosi të gjetur në detajet e vendndodhjes. Klikimi mbi këtë opsion do të hapë faqen e internetit të shërbimit të shpërndarjes në shtëpi, ku ne mund ta bëjmë porosinë shpejt.

Versioni 4.24.0 gjithashtu gjithashtu ka optimizuar mënyrën se si mund të marrim dhe shtojmë fotografi të faqeve direkt nga Google Maps, duke ofruar një ndërfaqe të përmirësuar dhe shumë intuitive. Për më tepër, me këtë azhurnim mund të zbulojmë edhe kodet e vendndodhjeve që nuk kanë emër në rrugë. Kjo karakteristikë u hap në versionin Android të Google Maps në fillim të vitit. Ne mund ta shkarkojmë aplikacionin Google Maps falas përmes lidhjes që ju tregojmë në fund të këtij artikulli.

Çfarë ka të re në versionin 4.24 të Google Maps

  • Bëni porosi për shërbimet e shpërndarjes së ushqimit (disponueshmëria e kufizuar në varësi të vendit)
  • Mënyra për të marrë dhe shtuar fotografi të faqeve direkt nga Google Maps është optimizuar
  • Gjeni lehtësisht kodin e vendndodhjes gjeografike për sistemin e kodit plus kudo në botë: thjesht duhet të vendosni një kunj në vendin që dëshironi

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.