Në 2018 Face ID do të vijë gjithashtu në familjen iPad

Teknologjia e njohjes së fytyrës që Apple ka implementuar në iPhone X synon të revolucionarizojë mënyrën e zhbllokimit të pajisjes sonë edhe me shume. Për këtë arsye, ne besojmë se do të shkojë përtej një pranie dëshmie brenda iPhone që u prezantua muajin e kaluar.

Dhe analistët janë të qartë për këtë, teknologjia Face ID do të implementohet në mënyrë progresive në modelet e ardhshme të pajisjeve Në kompaninë Cupertino, megjithëse nuk do të ketë një zhvillim aq të shpejtë sa ai i Touch ID, gjithçka tregon se iPad i ri i prezantuar në 2018 do të ketë kamera TrueDepth në pjesën e përparme.

Sa funksionon Face ID? Epo kjo është pyetja e parë e madhe që ne mendojmë se Apple do të duhet të justifikojë me kalimin e muajve. Isshtë shumë mirë pasi ata na e kanë shitur atë nga selia e Apple, por ne nuk e dimë ende se cila është performanca e saj në një mjedis të përdorimit të përditshëm, cilat janë pikat e forta të saj dhe sidomos cilat janë pikat më të dobëta të kësaj metode inovative të sigurisë. Sidoqoftë, analisti i KGI, Ming-Chi Kuo e ka mjaft të qartë, i cili konsiderohet si një nga parashikuesit më të mirë për të ardhmen e Apple beson se iPad-et që ne shohim në 2018 do të kenë tashmë këtë teknologji.

Me sa duket kjo ekzekutim i ri i iPad do të arrijë afërsisht gjatë muajit Mars 2018, megjithëse është ende shumë herët për të filluar marrjen e këtij lloji të llogarive. Ajo që është e qartë është se Apple do të duhet të punojë shumë për të na bindur që Face ID nuk është vetëm më i mirë por është edhe më i rehatshëm sesa Touch ID, diçka për të cilën çdo përdorues veteran i iOS sinqerisht ka dyshime serioze. Por të jemi të sinqertë ne tashmë dyshojmë në kohën e saj në efektivitetin e Touch ID. Si gjithmonë, në iPhone të Actualidad do t'ju mbajmë vigjilentë për këtë dhe lajme të tjera në mjedisin Apple, mos ndaloni të na ndiqni.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.