Jason Sudeikis Sjell "Ted Lasso" të njohur në Apple TV +

Ted lasso

Në fillim të nëntorit, në vendin tonë u lansua platforma video streaming Apple TV +. I mësuar me gamën e gjerë të titujve të ofruar nga konkurrentët e mëdhenj në këtë sektor, e vërteta është se katalogu që Apple prezantoi në fillim më dukej qesharak. Mendova se do të ishte një dështim i kompanisë.

Kanë kaluar më shumë se gjashtë muaj, dhe e vërteta është se Apple e ka marrë shumë seriozisht për të promovuar platformën e saj të videos. Shumë seri janë publikuar, të gjitha me cilësi të shkëlqyera dhe çdo ditë kemi lajme kontrata dhe projekte të reja të nënshkruara për të prodhuar shumë më shumë përmbajtje, me regjisorë dhe aktorë të nivelit më të lartë. Nuk mendoj më se do të jetë një dështim. Sigurisht, kompania do të vendosë një kullotë.

Apple sapo bleu të drejtat për të prodhuar një seri të re për platformën e saj Apple TV +. Do të jetë një komedi që do të dalë në gusht, me një aktor të famshëm amerikan Jason Sudeikis duke luajtur në personazhin e njohur nga "Ted Lasso" i cili aktualisht po luan në NBC Sports.

Seriali i ri komedi "Ted Lasso" do të përqendrohet në personazhin me të njëjtin emër, të luajtur nga Sudeikis. Karakteri është i njëjti që përdor NBC Sports në disa nga reklamat tuaja. Seriali do të bazohet në aventurat e trajnerit të trilluar Lasso.

Do të rrëfejë historitë e trajnerit të futbollit kolegjit në Kansas, që një ditë ai largohet nga klubi i tij për të shkuar për të stërvitur për një ekip profesionist futbolli në Angli, pavarësisht se nuk ka përvojë duke trajnuar një sport me të njëjtin emër, por krejtësisht të ndryshëm.

Sodeikis do të përsërisë rolin e tij si Lasso, si dhe drejtues ekzekutiv i shfaqjes së bashku Bill Lawrence përmes Doozer Productions, me partneritete me Warner Bros. jeff ingold, gjithashtu i Doozer, gjithashtu do të prodhojë ekzekutiv, me Lisa katzer si prodhues bashkë-ekzekutiv.

Padyshim që Apple ka arritur një marrëveshje me NBC Esports për të zhvilluar një seri të re nga personazhe të krijuara nga rrjeti sportiv amerikan.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.