Këto do të jenë cilësimet e sfondit në iOS 14 duke përfshirë widgetet

Elementë të ndryshëm të iOS 14 vazhdojnë të rrjedhin ndërsa data në të cilën do të njihemi me sistemin e ri operativ iPhone, dhe tani ato që shohim janë cilësimet e sfondit, të cilat ndryshojnë ndjeshëm në krahasim me versionin aktual dhe që më në fund do të sillnin widget-et e shumëpritura.

Kjo rrjedhje është zbuluar nga përdoruesi i Twitter @DongleBookPro, dhe në të mund të shohim se si janë organizuar sfondet sipas kategorive: «Bandat klasike, Toka dhe Hëna, Lule». Në vend që të përzihen të gjitha sfondet tani mund të lundrojmë nëpër kategori të ndryshme për të pasur gjithçka të organizuar më mirë, diçka që vlerësohet gjithmonë dhe që mund të jetë një shenjë që Apple dëshiron të prezantojë një larmi më të madhe të fondeve të para-instaluara në sistem.

Përveç këtyre kategorive të reja do të kemi një mundësi të re: "Pamja e ekranit bazë", në të cilën ne mund të ndryshojmë sfondin e përcaktuar në ekranin e kyçjes në tre mënyra të ndryshme: e paqartë, e sheshtë dhe e errët. Ky aspekt do të ishte një ndryshim unik në ekranin kryesor, kështu që duke përdorur të njëjtin imazh në ekranin e kyçjes dhe ekranin kryesor, pamja përfundimtare do të ishte e ndryshme në të dy.

Rrjeti klasik i ikonave mund të ndryshojë në iOS 14 dhe Apple mund të lejojë shtimin e miniaplikacioneve. Ata nuk do të ishin widget fiks, siç ndodh tani në iPadOS, por ato do të ishin të lëvizshme dhe ne mund t'i vendosim në pozicione të ndryshme brenda ekranit bazë të iPhone (dhe iPad). Me këtë, ai opsion që përmendëm më parë "Pamja e ekranit bazë" ka më shumë kuptim, pasi nëse do të ketë më shumë informacion sesa ikonat e zakonshme të thjeshta, dhënia e një aspekti më "të sheshtë" në sfond do të lejonte një vizualizim më të mirë përmbajtjen.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.