Këto janë të gjitha veçoritë e reja të versionit të ri 16.3 për HomePod dhe HomePod mini

HomePod dhe HomePod mini

Apple do të nisë javën e ardhshme versioni 16.3 për të gjitha modelet HomePod i cili përfshin mjaft veçori të reja interesante, dhe ja ku po ju themi që të mos ju mungojë asgjë.

Pas prezantimit të HomePod-it të ri, një model që zëvendëson HomePod-in origjinal tashmë të ndërprerë, Apple ka lançuar versionin më të fundit beta të versionit 16.3 për altoparlantët e tij dhe përfshin një shënim me të gjitha ndryshimet dhe të rejat që sjell ky version i ri. Lajmi i madh është se Apple nuk ka harruar modelet e saj të vjetra, as mini dhe as HomePod origjinal, dhe ka disa lajme shumë interesante për pronarët e këtyre altoparlantëve të zgjuar.

 • Sensorët e temperaturës dhe lagështisë së HomePod mini janë aktivizuar
 • Tinguj të rinj të rindërtuar të ambientit për të gjitha modelet HomePod
 • Veçoria Find My në HomePod ju lejon të pyesni Siri se ku janë miqtë dhe familja juaj, për sa kohë që ata ndajnë vendndodhjen tuaj me ju
 • Automatizimi i përsëritur i shtëpisë tani mund të vendoset me zërin tuaj
 • Tingulli i konfirmimit të Siri-t luhet tani për të të njoftuar kur një kërkesë është e plotë për aksesorët që nuk janë të dukshëm ose në një vendndodhje tjetër
 • Përmirësime audio për zërat, duke përmirësuar tingullin e Podkasteve në HomePod (Gjenerata 1 dhe 2)
 • Përmirësime të kontrollit të volumit në HomePod (1st Gen) për të rregulluar më mirë volumin më të ulët

Ky përditësim është aktualisht i disponueshëm vetëm për zhvilluesit, por pritet që javën e ardhshme të jetë në dispozicion për të gjithë përdoruesit. Duke pasur parasysh madhësinë e tij dhe përmbajtjen e listës së lajmeve, ai mund të klasifikohet si një nga përditësimet më të rëndësishme që kanë marrë HomePods që nga fillimi i tyre. Përveç gjithçkaje që u tha, arkitektura e re e aplikacionit Home pritet të rikthehet me këtë përditësim, pasi Apple iu desh ta tërhiqte atë pas lëshimit të versionit 16.2 për shkak të të gjitha problemeve që vazhdonin të shfaqeshin.


Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.