Krahasimi i videove të baterisë nga Apple Watch Series 0 në Series 7

Autonomi Apple Watch

Një nga risitë që shtohet në serinë e re Apple Watch 7 është ajo që dëshiron çdo përdorues, pak më shumë bateri. Në këtë rast, e vërteta është se ndryshimi midis serisë së re Apple Watch 7 dhe modelit të mëparshëm në shifrat reale të baterisë nuk është shumë i madh. Apple nuk shton një bateri shumë më të madhe se ajo që kemi në Serinë 6, por A do të zgjasë bateria e modelit të ri shumë më gjatë se modeli i mëparshëm? Po modelet e vjetra apo SE? Epo, kjo video do të na nxjerrë nga dyshimi.

Para së gjithash, testet e kryera nga ky përdorues dhe të regjistruara në video janë mjaft interesante. Mund të themi se ai arriti të krijojë një “gisht të rremë njeriu” që klikon në ekran në mënyrë që këto të mbeten aktive vazhdimisht ... Mendojmë se është vërtet e mrekullueshme:

Është kanali në Youtube i HotshotTek dhe na tregon Ky krahasim real spektakolar i konsumit të baterisë së të gjitha modeleve të Apple Watch nga Apple:

Pajisja për të lëshuar impulse në ekran sigurisht që do t'ju befasonte ashtu si unë. Natyrisht ajo që është gjithashtu befasuese pa i bërë shumë "prishje" të rezultateve të marra në këtë test është ndryshim brutal në autonomi midis modelit të fundit të Apple Watch dhe atij të parë lançuar nga Apple në vitin 2015. Çiça e kësaj video është mes minutës 3 dhe minutës 5. E kemi të qartë se bateritë e pajisjeve tona janë pjesa më e rëndësishme së bashku me ekranin dhe përfundimet e marra me këtë video me siguri nuk lënë indiferentë ndaj askush.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.