Louis Vuitton lançon seri të kasave të iPhone 7 duke filluar nga 1.180 dollarë

Nëse ju pëlqen moda, ju zakonisht visheni me lajmet e fundit dhe keni para, sidomos këto të fundit, duhet ta dini se kompania Louis Vuitton sapo ka lansuar një gamë të re të rasteve për iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus të quajtur Eye-Trunk. Këto kopertina të reja u prezantuan zyrtarisht tetorin e kaluar, por nuk ka kaluar deri tani që kompania e modës ka filluar të bëjë dërgesat e para për një grup të vogël klientësh. Louis Vuitton është një kompani që prodhon vetëm sende luksoze, kështu që çmimi i këtyre mbulesave fillon nga 1.180 dollarë.

Të gjitha mbulesat që përbëjnë linjën Eye-Trunk na tregojnë logon e kompanisë me ngjyra të ndryshme. Nga njëra anë ne gjejmë ngjyrat tradicionale të sfondit ngjyrë kafe të errët dhe shkronja të lehta kafe, së bashku me modelin e zakonshëm të ndërmarrjes. Mund të gjejmë gjithashtu modelin Monogram Eclipse, i cili na tregon disa ngjyra gri për të ofruar në sfond dhe shkronjat e ndërmarrjes. Modeli Monogran Reverse na tregon të njëjtat vizatime, por me kafe të lehtë si sfondi dhe shkronjat në kafe të errët. Duke qenë një firmë luksoze, ne gjithashtu mund ta gjejmë një model i bërë nga lëkura e krokodilit.

Brenda mbulesave gjejmë një rreshtim të mikrobeve për të parandaluar që pajisja të fërkohet ose të gërvishtet nëse bie. Katër cepat e kutisë na ofrojnë mbrojtës për të mbrojtur qoshet e pajisjes. Përveç kësaj, në pjesën e pasme gjejmë një lloj mbylljeje, duke simuluar valixhet dhe bagazhet tradicionale të kompanisë, të cilat, për shembull, janë parë në një numër të madh rastesh në filmat e James Bond. Çmimet e katër modeleve të mbulesave janë si më poshtë:

 • Monogram, Monogram Reverse dhe Monogran Eclipse për iPhone 7: 1.180 dollarë.
 • Monogram, Monogram Reverse dhe Monogran Eclipse për iPhone 7 Plus: 1.250 dollarë
 • Këllëf lëkure krokodili për iPhone 7: 5.050 dollarë
 • Këllëf lëkure krokodili për iPhone 7 Plus: 5.500 dollarë

Sa kohë do të duhet kinezëve për të kopjuar këto kopertina? Me siguri për një javë ose më pak, versioni ekonomik i këtyre kopertinave do të fillojë të qarkullojë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Alexander dijo

  Unshtë për të ardhur keq që deri më sot lëkura e kafshëve vazhdon të përdoret për të treguar të gjithë egon që mund të ketë një qenie njerëzore.

  Fatkeqësisht shënimi.
  Nga rruga, mëngët janë të tmerrshme me kulme në të gjitha skajet e tyre. Një tallje me dizajnin e iPhone.

  Patetik!

 2.   Valentin dijo

  Ata janë të lirë, të njëjtën unë kap një