Mbrojtje maksimale për iPhone 14 tuaj me Otterbox

Kur mendojmë të mbrojmë iPhone-in tonë, një markë që na vjen gjithmonë në mendje është Otterbox, një prodhues lider në treg me vite përvojë në këtë kategori. Sot ne testuam kutitë e tyre më të mira dhe mbrojtësin e ekranit për iPhone 14 të ri.

Otterbox na ofron një larmi të madhe të kasave mbrojtëse për iPhone-in tonë, të gjitha me mbrojtjen si karakteristikë maksimale, edhe pse në shkallë të ndryshme për të qenë në gjendje të zgjidhni midis dizajneve dhe trashësive të ndryshme. Sot analizojmë një grup kopertinash që plotësojnë të paktën trefishin e kërkesave të certifikatës së mbrojtjes ushtarake, një standard i përdorur gjerësisht nga prodhuesit e mbulesave. Ne testuam gjithashtu mbrojtësin e tyre më të mirë të ekranit iPhone 14 Pro Max, duke ju treguar se si ta vendosni atë dhe rezultatin përfundimtar.

Rastet e iPhone Otterbox

Otter + Simetri Pop

Otterbox ka ofruar kuti me sistemin e integruar PopSocket për disa gjenerata të iPhone. Kjo këllëf është një Simetri e gjithë jetës, me mbrojtjen e saj karakteristike (çertifikim ushtarak 3x) dhe me sistemin e kapjes aq karakteristik dhe popullor në mesin e shumë përdoruesve të iPhone. Kur nuk e përdorim, asimilohet në mënyrë të përkryer nga mbulesa, duke lënë një sipërfaqe krejtësisht të sheshtë i pajtueshëm me çdo sistem karikimi me valë Qi, megjithëse padyshim që nuk ka një sistem MagSafe.

Otter + Kopertina Pop

Në rastin kur mund të bëjmë dallimin midis dy llojeve të ndryshme të materialit, një më të ngurtë që mbulon të gjithë pjesën e pasme dhe një më të butë që është përgjegjës për mbajtjen e mirë dhe zbutjen e rënieve. Shtypja e butonave mbetet në një nivel të mirë, pa u ngurtësuar shumë, dhe kreshtat rreth vrimës së modulit të kamerës dhe i gjithë kuadri në pjesën e përparme lejojnë që iPhone të ulet në çdo sipërfaqe pa frikë nga gërvishtjet. PopSocket është i lehtë për t'u hequr dhe ju lejon të kapni iPhone në mënyrë shumë të sigurt. Nuk është diçka që unë personalisht e dua, por duke parë se sa të njohura janë këto kapje, më duhet të pranoj se është një ide e mirë ta integrosh atë në rast. Ashtu si shtimi i veçorive antimikrobike në kopertinë, është interesante duke qenë se mbulesa është gjithmonë në duart tona.

Udhëtimi në Otterbox

Është një nga kutitë e mia të preferuara Otterbox, për estetikë dhe për veçori. E përbërë nga dy pjesë të diferencuara në mënyrë perfekte, njëra e ngurtë dhe tjetra fleksibël, kjo këllëf ka një dizajn shumë sportiv dhe është e përkryer për këtë lloj aktiviteti, pasi Ofron mbrojtje të madhe kundër rënies (çertifikim 3x ushtarak) dhe kapje të shkëlqyer.. Mbrojtja për iPhone tonë është 360º, me kamerën shumë të mbrojtur dhe si altoparlanti ashtu edhe mikrofoni janë të mbrojtura në mënyrë perfekte, aq më tepër lidhësi Lightning që ka një mbulesë për të parandaluar hyrjen e pluhurit dhe papastërtive të tjera.

Mbulesa është bërë me të paktën 35% plastikë të ricikluar, një detaj që duhet mbajtur parasysh dhe gjithashtu ka veti antibakteriale, si modeli i mëparshëm. Është plotësisht i pajtueshëm me çdo bazë karikimi me valë, megjithëse nuk ka një sistem MagSafe, i vetmi që mund të vendoset në një kasë fantastike. Është i disponueshëm në një larmi ngjyrash, të gjitha me të njëjtin dizajn me dy ngjyra që duket vërtet mirë në iPhone-in tonë.

Otterbox Strada

Dëshira për të mbrojtur iPhone tuaj nuk duhet të jetë në kundërshtim me shijimin e prekjes së këndshme të lëkurës dhe Otterbox e di shumë mirë këtë. Kutia juaj Strada ka dizajnin klasik të kuletës së portofolit, prej lëkure origjinale dhe me mundësi vendosjeje deri në dy karta krediti në kopertinë. Në mungesë të magneteve në mënyrë që mbulesa e përparme të qëndrojë gjithmonë e mbyllur (Apple e ka lënë këtë shumë kohë më parë, në mënyrë të pashpjegueshme për mua), ajo ka një mbyllje magnetike me kapak që do ta pengojë atë të hapet brenda çantës ose çantës së shpinës.

Kutia e portofolit Otterbox për iPhone

Por duke qenë se po flasim për mbulesa për të mbrojtur iPhone-in tuaj, nëse kjo Strada përfshihet në këtë përzgjedhje është sepse na ofron garancitë e mbrojtjes që vërtetojnë se mund të përballojë deri në 3 herë certifikimin ushtarak, ashtu si të mëparshmet. Korniza e gomës e kutisë ofron gjithashtu kapje të shkëlqyer., dhe butonat mund të shtypen lehtësisht edhe me kapak të mbyllur. Ki parasysh, nuk do të kesh akses te çelësi i heshtjes nëse nuk e hap. Pjesa e brendshme me mikrofibër e kapakut të përparmë do të mbrojë ekranin tuaj dhe do të parandalojë që kartat ta dëmtojnë atë. Nuk është i pajtueshëm me MagSafe, por është me karikim me valë.

Otterbox Symmetry+

Është një nga kutitë Otterbox më të njohura, sepse kombinon në mënyrë perfekte mbrojtjen e zakonshme me një dizajn shumë më të stilizuar, minimalist dhe elegant. E disponueshme në ngjyra dhe modele të ndryshme, duke përfshirë të qarta, me lule dhe me shumë ngjyra, është në përputhje me sistemin MagSafe, kështu që përveçse mund të përdorni çdo karikues me valë, mund të përdorni edhe çdo aksesor MagSafetë tilla si bankat e energjisë ose montimet e makinave. Mbërthimi i sistemit magnetik është i shkëlqyeshëm, kështu që pavarësisht se cilin aksesor përdorni, nuk do të rrezikoni të bjerë.

Është një kuti që kombinon në mënyrë perfekte materiale të ngurtë si polikarbonati dhe të tjera më të buta për të ofruar një kasë që ofron një shkallë të lartë mbrojtjeje (çertifikim ushtarak 3x), një kontroll i jashtëzakonshëm dhe një përvojë e shkëlqyer e përdoruesit duke mos e rënduar shumë iPhone tuaj. Butonat e pllakave janë shumë të buta dhe vrima për çelësin e heshtjes është krejtësisht e aksesueshme. Edhe pse lidhësi Lightning në këtë kuti nuk ka mbulesë, ai është i mbrojtur ashtu si altoparlanti dhe mikrofoni në bazën e telefonit. Nëse jeni duke kërkuar për një mbulesë shumë të ekuilibruar përsa i përket mbrojtjes dhe dizajnit, ky është modeli që ju nevojitet.

Otterbox Defender XT

Ne e lëmë kutinë mbrojtëse thelbësore për të fundit: Otterbox Defender XT. Është një “tank” i vërtetë që do të mbrojë iPhone tuaj nga çdo agresion. Dizajni i tij prej dy pjesësh e lejon atë të vendoset dhe hiqet lehtësisht, me një kornizë të vogël që hiqet për të futur iPhone-in tuaj pa probleme dhe që më pas duhet ta vendosim me kujdes në mënyrë që të dy pjesët të montohen në mënyrë perfekte. Procedura vështirë se do t'ju marrë një minutë dhe në këmbim do të keni qetësi të plotë se iPhone juaj do të jetë praktikisht i paprekshëm.

Ai përmban një mbulesë për lidhësin Lightning, skajet e ngritura në prerjen e kamerës dhe kornizën e përparme për të mbrojtur ekranin dhe kamerën, dhe një kapje të shkëlqyer. Pavarësisht asaj që mund të duket, nuk është një kasë tepër e trashë, dhe butonat janë të lehtë për t'u shtypur, si dhe qasja në çelësin e heshtjes është e thjeshtë. Asgjë nuk ndërhyn me tingullin që lëshohet nga altoparlantët, as kapjen e zërit tuaj nga mikrofoni, dhe ka përputhshmëri me karikuesit me valë dhe gjithashtu me sistemin MagSafe. Është gjithashtu i pajtueshëm me çdo mbrojtës të ekranit, pavarësisht kornizës së përparme të kasës. Dhe e gjithë kjo me një mbrojtje që pakkush mund ta ofrojë: deri në 5-fishin e certifikatës ushtarake. Nuk ka asnjë lloj mbrojtjeje kundër ujit pavarësisht pamjes së tij.

Otterbox Amplify GLASS

Përveç mbrojtjes së iPhone-it tonë nga anët dhe mbrapa, është gjithashtu e rëndësishme ta mbroni atë nga përpara. Është një nga zonat më delikate, një nga më të shtrenjtat për t'u riparuar dhe një nga më të ekspozuara ndaj dëmtimeve. Otterbox është aq i sigurt se mbrojtësi i tij i ekranit funksionon saqë ju mbulon deri në 150 dollarë për riparimin i iPhone-it tuaj nëse ekrani i tij prishet brenda vitit të parë të përdorimit të mbrojtësit. Për më tepër, nuk ndikon aspak në dukshmërinë e ekranit ose shkëlqimin e tij, vështirë se shton reflektime dhe nuk ndërhyn në Face ID ose kamerën e përparme. Së fundi, ka veti antimikrobike.

Mbrojtes ekrani

Ju mund të shihni në imazh se si mbrojtësi lë hapësirë ​​të mjaftueshme në skajin e ekranit në mënyrë që të jetë i pajtueshëm me çdo rast, të paktën çdo kasë Otterbox, dhe me pjesën tjetër të kopertinave që kam në shtëpi dhe që i kam provuar pa më të voglin problem. Ka një çantë instalimi shumë të lehtë për t'u përdorur (mund ta shihni në video) dhe rezultati përfundimtar është i shkëlqyer. Nuk do të keni nevojë të shkoni te ndonjë specialist për ta vendosur, është shumë e thjeshtë duke ndjekur hapat që tregoj në video dhe që i keni edhe në kutinë mbrojtëse.

Mendimi i redaktorit

Otterbox na ofron një gamë të gjerë kasash, të gjitha me një shkallë të lartë mbrojtjeje, me dizajne dhe veçori të ndryshme dhe me cilësi materialesh që meriton një pajisje si iPhone. Në kombinim me mbrojtësin e ekranit të së njëjtës markë, ju do ta keni iPhone tuaj të mbrojtur në mënyrë perfekte në çdo kohë. Ato janë të disponueshme në ngjyra të ndryshme, dhe ka modele për të gjithë iPhone-ët. Ju mund t'i blini ato në Amazon nga këto lidhje:

Kutitë e lundërzës
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
34,99 a 54,99
 • 80%

 • Kutitë e lundërzës
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 90%
 • Përfundon
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 90%

rekuizitë

 • Modele, ngjyra dhe dizajne të shumta
 • Mbrojtje e madhe
 • Materiale cilësore
 • Mbrojtësi i ekranit me instalim të lehtë

Contras

 • Jo të gjitha rastet kanë MagSafe

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.