Nëse keni një iPhone 15… Përditësoni në iOS 17.0.2 përpara se të transferoni të dhëna nga iPhone tjetër!

iOS 17.0.2 në iPhone 15

Dje Apple lëshoi ​​iOS 17.0.1 për të gjitha pajisjet e përputhshme dhe iOS 17.0.2 për iPhone 15 në të gjitha modalitetet e tij. Ky është një përditësim që zgjidh problemet dhe një prej tyre lidhet me transferimi i të dhënave nga një iPhone në tjetrin duke përdorur iOS 17. Kjo është arsyeja pse Apple rekomandon fuqimisht që të gjithë përdoruesit e iPhone 15 përditësoni në iOS 17.0.2 përpara se të përpiqeni të transferoni të dhëna nga një iPhone tjetër. Në fakt, ata kanë publikuar një udhëzues se çfarë duhet të bëni në çdo hap, edhe nëse jeni përpjekur të transferoni të dhënat dhe keni mbetur me mollën të mbërthyer në një ekran të zi.

Përditësoni iPhone 15 në iOS 17.0.2 përpara se të transferoni iPhone tuaj të vjetër

Apple ofron përmes iOS opsionin e transferimi i të dhënave nga iPhone i vjetër në një të ri të përpiqet të humbasë sa më pak informacion. Megjithatë, iOS 17 ka një gabim të brendshëm gjë që ndonjëherë çon në gabime gjatë përpjekjes për të kryer transferimin. Kjo është arsyeja pse Apple lëshoi ​​disa përditësime për pajisjet e saj dje, duke përfshirë iOS 17.0.2 një version special për iPhone 15.

iOS 17.0.1
Artikulli i lidhur:
Apple lëshon iOS 17.0.1, iPadOS 17.0.1 dhe një version iOS 17.0.2 për iPhone 15

Nëse keni një iPhone 15 dhe keni filluar procesin e instalimit, ka shumë të ngjarë që gjatë instalimit Vetë iOS do t'ju njoftojë se ka një përditësim. Është shumë e rëndësishme ta bëni këtë përpara se të vazhdoni me instalimin për të shmangur gabimet që lidhen me transferimin e të dhënave nga një iPhone tjetër. Nëse njoftimi se ka një përditësim të ri nuk shfaqet, ka të ngjarë që në proces Molla shfaqet në një sfond të zi. Esto Kjo është ajo që Apple na thotë të bëjmë për të zgjidhur gabimin:

 1. Lidhni iPhone 15 me kompjuterin tuaj nëpërmjet kabllit
 2. Shtypni dhe lëshoni shpejt butonin e rritjes së volumit. Shtypni dhe lëshoni shpejt butonin e uljes së volumit. Më pas, shtypni dhe mbani butonin anësor (kyç).
 3. Vazhdoni të mbani derisa shfaqet logoja e Apple dhe mos e lini të shkojë derisa të shfaqet një imazh i një kompjuteri dhe një kabllo. Do të jeni në modalitetin e rikuperimit.
 4. Në kompjuterin tuaj, gjeni iPhone-in tuaj të ri në Finder ose iTunes.
 5. zgjedh kthej kur shihni opsionin për të rivendosur ose përditësuar.

Ne fillim ne do të përditësojmë drejtpërdrejt në iOS 17.0.2 sepse në restaurim do të aksesojmë versionin më të fundit. Nëse jo, ne do të vazhdojmë të instalojmë iPhone-in tonë si një iPhone të ri dhe "Transferoni të dhënat më vonë" dhe do të përditësojmë iPhone si zakonisht: Cilësimet> Të përgjithshme> Përditësimet e softuerit dhe do të shfaqet iOS 17.0.2.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.