Nëse vendi juaj nuk flet anglisht, sistemi operativ mbizotërues i celularëve është Android

 

top botëror

Nuk është befasi: në Spanjë Android ka dominuar për vite me radhë si sistemi kryesor operativ celular. Eshte me shume, pjesa e tregut nuk ka rënë kurrë nën 80 përqindose Këtyre të dhënave, tani u shtohet se ndiqet një model në të cilin, varësisht nga gjuha e folur në vendin tuaj, do të priret në një sistem operativ ose në një tjetër. Kuptohet që platforma tjetër që po i referohemi është Android.

Sipas një studimi të publikuar nga kompania Pajisja Atlas, ekzistojnë dy tregje të diferencuara qartë: anglishtfolës dhe jo anglishtfolës. Kjo do të thotë, nëse ende nuk kishte mjaft me të cilin është më i mirë "iOS vs Android", tani kësaj pyetje i shtohet se Në varësi të gjuhës tuaj amtare - ose vendit, përkundrazi - preferencat ndaj një platforme janë njëra ose tjetra.

 

Android vs iPhone Q1 2018

Së bashku me studimin, shtohen tabela të ndryshme në të cilat ne mund të shohim, me të vërtetë, se ndryshimet midis një platforme dhe një tjetre janë mjaft të mëdha. Kështu, në vende të tilla si Australia, Kanada, Shtetet e Bashkuara, Mbretëria e Bashkuar dhe Japonia, sistemi operativ mbizotërues është iOS. Në tregje të tjerë - vende - të tilla si Spanja, Kolumbia, Gjermania, Franca, Italia, Argjentina, Brazili, Egjipti, India, Polonia, Afrika e Jugut, Nigeria, Rusia ose Malajzia, sistemi operativ mbizotërues është Android.

adaptim në të gjithë botën me sistemin operativ celular

Nga ana tjetër, është gjithashtu e drejtë të theksohet se Pjesa e tregut Android në Spanjë ka rënë në vetëm një vit. Siç theksojnë nga studimi, kjo vjeshtë arrin 4,2 përqind. Ndërkohë, të dhënat më kurioze kanë qenë në Indi; në këtë vend që pjesa e tij e tregut është Android (më shumë se 70 përqind me një popullsi prej rreth 1.300 milion banorë), iOS ka lënë vendin e dytë në renditje në favor të një lojtari të tretë - dhe të ri.

aksionet e tregut Q1 2018 OS i lëvizshëm

Ne i referohemi një sistemi operativ që është i pranishëm në disa pajisje të tjera të reja Nokia. Ne i referohemi KaiOS, një platformë që mund ta merrni në Nokia 8110 të ri dhe që arrin 15 përqind të pjesës së tregut. Kjo e lë iOS me vetëm 9,6 përqind të byrekut.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Aitor dijo

  Në thelb është se në vendet anglishtfolëse pagat janë më të larta dhe ata më lehtë mund të hyjnë në diapazonin e lartë, (dhe pozicionet për të paguar midis 800-1000 € për një terminal që është më i mirë sesa marrja e një nga Apple) vendet që nuk i janë anglishtfolës (veçanërisht spanjishtfolës) kanë paga më të ulëta dhe duhet të rregullojnë gamën e terminalit të tyre në lidhje me atë që fitojnë dhe Android ka një gamë të gjerë çmimesh, të thjeshta dhe të thjeshta ...

 2.   Jon dijo

  Në thelb katër majmunë në të gjithë botën si iPhone dhe paratë që secili person fiton nuk kanë të bëjnë asgjë me të, përveç publicitetit që i jepet produktit dhe mënyrës se si ai shihet shoqërisht.

 3.   RosanaUK dijo

  Përshëndetje,

  Grafiku është interesant por nuk është i pritshëm, shoh që të kesh një mollë është një luks për shumë njerëz për shkak të çmimit të lartë, megjithëse ka edhe njerëz që preferojnë sistemin operativ Android. Dhe gjithashtu se ka mijëra aplikacione që flasin gjuhë që funksionojnë ndryshe në varësi të pajisjes, si ky: https://www.amazingtalker.com.mx/tutors/english funksionon disi ndryshe në varësi të sistemit operativ që përdorni. Unë do t'ju lë përsëri referencën në rast se dëshironi të mësoni gjuhë, gjë që nuk është kurrë e tepërt 🙂

  Përshëndetje.