Litra Glow, ndriçim premium për transmetimin tuaj për pak para

Ne testuam ndriçimin e ri Litra Glow të Logitech, një pajisje portative, e përballueshme me karakteristika superiore të cilat mund ta imagjinoni. Pajisja perfekte për transmetimet tuaja.

Logitech hyn plotësisht në botën e transmetimit përmes pajisjes së saj të parë ndriçuese për transmetim, një segment me protagonistë shumë të përcaktuar, ndaj nuk e ka një detyrë të lehtë. Për këtë, ka lançuar Litra Glow, një pajisje ndriçimi që thyen skemat e asaj që kishim deri më tani. E vogël, e lehtë, e lëvizshme dhe me një çmim shumë të volitshëm, dëshiron të diferencohet nga sistemet e tjera shumë më të shtrenjta të krijuara për të mos lëvizur, por përveçse të ofrojë diçka ndryshe, duhet të funksionojë mirë, dhe këtë ju tregojmë në këtë analizë.

karakteristika të

Litra Glow është një pajisje e krijuar për të ofruar ndriçimin më të mirë të mundshëm për transmetimin tuaj, videot në YouTube ose video-konferencat. Për këtë ata kanë zgjedhur Teknologji TrueSoft që arrin një ton më natyral të lëkurës, një dizajn pa kornizë që shmang hijet dhe një certifikatë sigurie që pak e ofrojnë, duke garantuar që pajisja juaj të jetë e sigurt për t'u përdorur deri në dymbëdhjetë orë pa rrezik fotobiologjik.

 • Pesha 177gr (me këmbën e përfshirë)
 • Gama e temperaturës së ngjyrave: 2700K – 6500K (Kelvin) (Kontrollet fizike të 5 niveleve)
 • prodhimi maksimal. 250 lumen të optimizuar për transmetim në desktop (Kontrollet fizike të 5 niveleve)
 • Fije 1/4 e përputhshme me trekëmbëshat dhe sistemet e montimit
 • Lidhja USB-C
 • Kabllo USB-A në USB-C 1,5 metër
 • Softueri i kontrollit të integruar në Logitech G Hub (linkun e shkarkimit) në përputhje me Windows dhe macOS

Transportueshmëria është një nga veçoritë kryesore të kësaj pajisjeje Logitech. Shumë i lehtë, i lëvizshëm dhe i projektuar për t'u vendosur në çdo monitor falë mbështetjes së tij të rregullueshme, ose në një trekëmbësh falë fillit standard 1/4, ky Litra Glow mund të merret kudo. Për funksionimin e tij, duhet të lidhim kabllon USB-C me USB-A në portën USB të kompjuterit tonë, ose nëse nuk e kemi pranë, me një bateri të jashtme. Nëse kompjuteri juaj nuk ka USB-A, mund të përdorni kabllon tuaj USB-C në USB-C pa probleme.

Kontrollet fizike ose të aplikacioneve

Për të shtrydhur 100% të mundësive të tij, ne duhet ta lidhim atë me një kompjuter dhe të përdorim softuerin Logitech G hub, por nëse nuk kemi një kompjuter ose do ta përdorim në një pa instaluar softuerin, nuk ka asnjë problem falë kontrolleve fizike të integruara.. Pra, nuk ka asnjë problem nëse dëshironi ta përdorni me iPhone ose iPad, për të cilin nuk ka softuer, do t'ju duhet ta lidhni atë me një bateri të jashtme dhe të përdorni kontrollet fizike të ndriçimit dhe temperaturës që të mund ta bëni këtë. pëlqimin tuaj. Kontrolli me këta butona nuk është aq i mirë sa me softuerin, por përfshihen 5 nivele të ndriçimit dhe temperaturës, të cilat duhet të jenë të mjaftueshme për shumicën e rasteve.

Softueri Logitech G Hub është i disponueshëm për Windows dhe macOS dhe kontrollet e tij janë të thjeshta dhe intuitive. Mund të zgjidhni kontrollin manual ose të përdorni profilet e paracaktuara të ofruara nga aplikacioni, ju gjithashtu mund të krijoni profilet tuaja dhe t'i ruani për ripërdorim pa pasur nevojë t'i konfiguroni përsëri. Aplikacioni krijon një ikonë për shiritin e menusë macOS, e cila kur shtypet e hap atë drejtpërdrejt. Më pëlqen më shumë opsioni i ofruar nga elgato, i cili nga vetë shiriti i menusë na lejon të kontrollojmë dritat e tij. Në shumë raste kur transmetoni, ekrani i kompjuterit tuaj është plot me dritare me aplikacione të ndryshme dhe një dritare më shumë për të kontrolluar këtë Litra Glow mund të mos përshtatet. Një pikë përmirësimi që Logitech me siguri e merr parasysh. Më mungon gjithashtu që është i integruar në Stream Deck dhe mund ta kontrolloj atë përmes butonave të tij të konfigurueshëm.

ndriçim i mahnitshëm

Kur u njohëm me Litra Glow pyetja ime kryesore ishte se sa mirë do të ndriçonte një pajisje kaq të vogël. Mirë, dyshimet zhduken shpejt sepse rezultati është shumë i mirë. Siç mund ta shihni në video, unë zakonisht përdor dy drita shumë më të shtrenjta (secila kushton dy herë më shumë se kjo Litra Glow), por zakonisht i përdor me intensitet 15%. Litra Glow ka shumë më pak shkëlqim, por do të ishte më se e mjaftueshme për transmetimet e mia. Për përdorime të tjera si produktet e ndriçimit në rishikime, ata ndoshta nuk do të bënin mjaftueshëm, por për transmetimet e mia do të bënin. Ndoshta do të përdorja dy për ndriçim më të barabartë, dhe ato kushtojnë njësoj si vetëm një nga elgato KeyLight Airs që përdor. Rezultatet e krahasimit mund t'i kontrolloni vetë në videon që kryeson artikullin.

Mendimi i redaktorit

Logitech ka lançuar një produkt të krijuar për të ndriçuar transmetimin, videot dhe videokonferencat, dhe këtë e ka bërë me përdorime që prodhuesit e tjerë nuk i kanë menduar. Litra Glow është një pajisje portative, e krijuar për t'u përdorur kudo, dhe pavarësisht nga madhësia e saj e vogël, ajo ofron rezultate vërtet të mahnitshme ndriçimi. Dhe e gjithë kjo gjithashtu bën me çmim të volitshëm prej 69€. Tashmë e keni në dispozicion në Amazon (lidhje)

Shkëlqim litërsh
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
69
 • 80%

 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 90%
 • Përfundon
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 90%

rekuizitë

 • Lehtë dhe i lëvizshëm
 • E përputhshme me stendë dhe trekëmbësh të integruar
 • i rregullueshëm
 • Kontrollet fizike
 • difuzion i mirë
 • ndriçim shumë i mirë

Contras

 • Softuer i mirë, por mund të përmirësohet


Na ndiqni në Google News

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.