Netflix konfirmon, ata do të përfshijnë lojëra celularë në pajtimin e tyre

Ne përdorim gjithnjë e më shumë shërbime të përmbajtjes streaming. Duket se ishte dje kur mbërritën shërbimet e para që na lejuan të dëgjonim muzikë nën pajtim, ruajtja e parë në re, transmetimi i videos, etj. Askush nuk e ndalon atë dhe ne gjithnjë e më shumë po i konsumojmë këto shërbime. Netflix, e shkëlqyera e videos, çdo herë ka më shumë fuqi, njerëzve u pëlqen përmbajtja në platformë dhe tani ata duan të provojnë nëse na pëlqejnë lojërat me celular ... Netflix do të nisë lojërat mobile të përfshira në pajtimin tuaj në video.

Isshtë e vërtetë që ne ende nuk e dimë kur do të ndodhë, por ajo që është e qartë është se Netflix do të ofrojë lojëra falas për përdoruesit e saj. Lojëra për celularë që në një farë mënyre ato do të jenë një shtesë në përmbajtjen e saj origjinale, domethënë diçka si ajo që shohim me lojërat Stranger Things. E gjithë kjo vjen më pas nënshkrimi i Mike Verdu (ish-ekzekutiv i Arteve Elektronike) nga gjigandi i transmetimit të videove, bëhet fjalë për Netflix të zhvillojë divizionin e ri të lojërave të Netflix. Një bast i qartë për të hequr tregun nga konkurrentët kryesorë të Netflix dhe kjo Ajo vjen në modelin Apple.

Ne i shohim lojërat si një kategori tjetër e re e përmbajtjes për ne, e ngjashme me zgjerimin tonë në filma origjinal, animacion dhe TV realitet. Lojërat do të përfshihen në pajtimin e rregullt të pajtimtarëve në Netflix pa ndonjë kosto shtesë, të ngjashme me filmat dhe serialet. Fillimisht, ne do të përqendrohemi kryesisht në lojërat për pajisjet mobile. Ne jemi të ngazëllyer si kurrë më parë për ofertën tonë të filmave dhe serive televizive dhe shpresojmë në një rrugë të gjatë të investimeve dhe rritjes së rritur në të gjitha kategoritë tona ekzistuese të përmbajtjes, por duke pasur parasysh që kemi bërë presion për programet origjinale për gati një dekadë. Ne mendojmë se është koha më e mirë për të mësuar më shumë se si abonentët tanë i vlerësojnë lojërat.

Siç mund ta shihni, Netflix bastet në lojëra. Ata janë të vetëdijshëm për potencialin dhe pjesë e madhe e tregut që po lëviz në atë ekosistem dhe për këtë arsye ata nuk dëshirojnë ta humbin atë mundësi. Si do të jenë këto lojëra video? Epo, unë sinqerisht e besoj atë Ato do të jenë të ngjashme me ato që shohim në Apple Arcade me temë indie. Shtë një shtesë në pajtimin tuaj kështu që padyshim do të jetë diçka interesante. Dhe për ju, Çfarë mendoni për Netflix që fillon të nisë lojëra mobile?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.