Nga 5 deri në 11 Dhjetor ne mund të marrim pjesë në punëtoritë e Orës së Kodit në Apple Store

hapja e dyqanit të mollëve wtc

L Apple Store janë vendi i përsosur për të kuptuar funksionimin e një kompanie si Apple, disa vende ku ne mund, padyshim, të blejmë ndonjë prej produkteve që kompania shet, por edhe shumë gjëra të tjera. Na informoni në lidhje me funksionimin e tyre, merrni shpjegime në lidhje me aplikacionet që mund të instalojmë në ndonjë nga pajisjet e Apple, apo edhe merrni pjesë në ndonjë nga kurset e mësuara çdo ditë në ndonjë nga App Store. 

Nga të mësuarit për të përdorur kamerën e iDevices tonë, te njohja se si të migroni të gjitha skedarët tanë nga kompjuteri ynë i vjetër Windows në Mac-in tonë të ri. Por gjëja më e mirë është se ato nuk janë kurse vetëm për të rriturit, ka gjithnjë e më shumë iniciativa që fëmijët nga Cupertino kushtuar të vegjëlve të shtëpisë. Dhe tani disa ditë shumë të veçanta për të vegjlit, The 5 deri më 11 dhjetor mund të fillojnë të programojnë me ditët e Orës së Kodit ...

Ka qenë vetë Angela Ahrendts ajo që ka konfirmuar se këto ditë të veçanta do të mbahen, disa punëtori të hyrje në botën e programimit në Swift me disa dinamika argëtuese.

La Ora e Kodit pasqyron vizionin tonë për Apple Store si një vend takimi, mësim y argëtim për komunitetin. Ne jemi të ngazëllyer për të shtuar aplikacionin Swift Playgrounds në punëtori, dhe është një nder që të kthehemi bashkëpunojnë kaq ngushtë me Code.org në këtë nismë të rëndësishme. Ora e Kodit është një nga periudhat më të veçanta të vitit për ekipet tona dhe për familjet që vizitojnë dyqanet tona.

Thjesht duhet ju informojmë në dyqanet më të afërta të Apple, ose duke kërkuar drejtpërdrejt në internet për informacion rreth tyre. Një mundësi e mirë për të zhytur të vegjlit tuaj në botën e Apple dhe të mësoni të programoni në një nga gjuhët me më të ardhmen.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.