Video e re 4k e Apple Park

Apple bëri prezantimin e saj më 12 shtator në Apple Park në Cupertino dhe më konkretisht brenda Teatrit Steve Jobs. Ditë më parë ne pamë në një fluturim me dron që ambientet e këtij vendi të madh po përgatiteshin për ardhjen e mysafirëve dhe prezantimi i iPhone 8, iPhone 8 Plus, Apple Watch Series 3 dhe Apple TV 4K, ishte gjithashtu i ri hapja e Apple Park.

Videot e fundit që kemi pasur nga Apple Park i ri janë një shembull që ndërtimi i kësaj ndërtese të re dhe pjesës tjetër të zyrave, etj., Është afër fundit. Padyshim që ka disa detaje për të cilat duhet të punohet, por Në përgjithësi, pamja e kampusit të ri tashmë është një punë e përfunduar.

Matthew Roberts, është përgjegjës për të bërë këtë video të re në cilësi 4k që mund ta shohim nga Apple Park, dhe duket se deri më tani përpjekjet për të ndaluar fluturimet me dronë janë lënë anash. Possibleshtë e mundur që në fund vetë Apple të jetë në gjendje të kufizojë këto fluturime në ambiente, për një kohë u tha që siguria private e Apple nuk lejonte fluturime por në fund videot e reja si kjo përfundojnë të dalin:

Tani e kemi parë tashmë që ndalimet nuk hyjnë në fuqi të paktën në këto përpjekje të para, por ligjet për fluturimet me dron janë të qarta dhe ndoshta Apple dhe Parku i saj Apple janë të rregulluara për të shmangur fluturimet. Për momentin videot vazhdojnë të mbërrijnë dhe është e mundur që derisa Apple të instalohet plotësisht në vend, këto fluturime do të vazhdojnë të shihen, por nuk e kemi të qartë se sa do të zgjasin ato.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.