Shfaqen referenca për një iPad Pro të ri 12.9" dhe një tjetër 11".

iPad Pro me Apple Pencil

Ne të gjithë e dimë se pamja përqendrohet aktualisht në iPhone 14 pas prezantimit zyrtar të gamës së re disa javë më parë. Megjithatë, tetori është afër qoshes dhe thashethemet sugjerojnë këtë Apple ka të ngjarë të përgatisë një fjalim të ri për t'u fokusuar në iPad dhe Mac. Në fakt, informacioni i ri ka gjetur referenca për të dy iPad Pro të rinj gjë që mund të tregojë ardhjen e dy modeleve të reja: një 12.9 inç dhe një 11 inç.

A do të shohim një iPad Pro të ri 12.9" dhe 11" në tetor?

Informacioni vjen nga 9to5mac i cili ka gjetur referenca për këto dy modele të reja në faqen zyrtare të Logitech. Me sa duket do të ishte gjenerata e gjashtë iPad Pro 12 inç dhe gjenerata e katërt iPad Pro 11 inç. Edhe pse nuk specifikohet se kur do të jenë të disponueshme, shfaqet shprehja “do të mbërrijnë së shpejti”.

Pse në Logitech? Rrjedhja ka ardhur nga përfshirja në listën e pajisjeve të pajtueshme të Lapsit Dixhital Crayon të Logitech të këtyre dy modeleve të reja iPad Pro.Dhe duke pasur parasysh që Apple ka ardhur për të shitur dhe shitur produkte të kësaj kompanie në dyqanet e saj, dikush do të mendonte se filtrimi mund të jetë i besueshëm. Këto iPad Pro nuk do të kishin një dizajn të ri por do të përfshinin pajisje të reja si p.sh çipi M2 ose ardhja e mundshme e Standardi MagSafe karikimi me valë.

Artikulli i lidhur:
Apple lëshon iOS 16 Beta 7 dhe iPadOS 16.1 Beta 1

Në këtë kontekst, ne duhet të konsiderojmë seriozisht shpallja e një fjalimi të ri, ndoshta i pari personalisht dhe jetojmë, ku do të kishim lajme në lidhje me iPad dhe Mac. Sa i përket iPad-it, ne mund të shohim këto dy modele të reja që do të udhëheqin shitjet e Krishtlindjeve dhe do të nxisin lançimin e iPadOS 16, i cili, mbani mend, nuk është ende zyrtarisht i disponueshëm për përdoruesit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.