Rinovimi i madh i iPad Pro do të arrijë në vitin 2024

iPad Pro

Gurman përjashton çdo ndryshim të rëndësishëm në gamën e iPad për këtë vit 2023, por gjërat do të ndryshojnë në 2024 me një iPad Pro plotësisht të rinovuar me ekran OLED dhe një ndryshim të madh në dizajn.

Në buletinin më të fundit të Gurman, "Pushtet mbi» siguron që ky vit 2023 të jetë shumë «i lehtë», me pak ndryshime në çdo model iPad, nga modeli bazë në iPad Pro, përmes iPad Air. megjithatë do të ketë ndryshime të rëndësishme në vitin 2024 veçanërisht në iPad Pro, i cili do të lansohet në pranverën e atij viti, dhe se do të ketë një ekran të ri OLED dhe një dizajn tërësisht të përditësuar.

Prej muajsh flitet për ndryshime në iPad Pro të radhës, si p.sh ndryshimi i strukturës së aluminit “unibody” për një të re me shpinë xhami, e ngjashme me atë që ka iPhone. Ky ndryshim në materiale mund të vijë dorë për dore me një sistem të ri karikimi pa tel “MagSafe”, i cili do të duhet të evoluojë në mënyrë që të rikarikojë shpejt dhe me efikasitet baterinë e madhe të iPad Pro, shumë më e madhe se ajo e iPhone. Maksimumi 15 W që mund të ofrojë sistemi MagSafe tani do të ishte shumë i shkurtër për të rimbushur iPad Pro në një kohë të pranueshme, kështu që ka më shumë gjasa që Apple ta përmirësojë këtë sistem karikimi me më shumë fuqi, ndoshta jo vetëm për iPad Pro, por edhe për iPhone 15 që do të arrijë më vonë këtë vit.

iPad Pro dhe kontrollues Dual Sense PS5

Për sa i përket ekranit, merret si e mirëqenë dheKalimi në teknologjinë OLED për gjeneratat e ardhshme të iPad dhe MacBook. Duket se panelet e reja OLED janë thuajse gati dhe megjithëse nuk ka gjasa që t'i shohim këtë vit, ky lajm që na jep Gurman duket se e bën të qartë se në vitin 2024 ata mund të debutojnë me iPad Pro, për t'u shfaqur më vonë në Laptopë Apple. Është folur shumë edhe për një rritje të mundshme të ekranit të iPad Pro, me një model që mund të arrijë 14 apo edhe 16 inç. Të mos harrojmë se ka zëra se Apple po punon për të sjellë ekranin me prekje në MacBook, apo do të jetë një iPad Pro me ekran më të madh dhe sistem macOS?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.