Rishikimi i kamerës në prag: privatësia, cilësia e imazhit dhe tiparet e përparuara të sigurisë

HomeKit Secure Video na ofron një sistem inteligjent njoftimi dhe regjistrimi me privatësi maksimale e mundur, dhe kamerja e re e pragut përfiton nga këto veçori të reja në mënyrën më të mirë të mundshme.

Dizajni dhe specifikimet

Pragu i prodhuesit të aksesorëve debuton në kategorinë e kamerave të sigurisë dhe e bën këtë me një produkt estetikisht shumë diskret, përfundime të mira dhe shfrytëzimi më i mirë i gjithçkaje që HomeKit Secure Video na ofron. Një dizajn i rrumbullakosur që nuk fsheh se është një aparat fotografik, i zi mat dhe i bërë nga plastika. Ajo ka një këmbë të artikuluar që së bashku me mundësinë e rrotullimit të kamerës 360º do t'ju lejojë të merrni çdo pozicion për t'u përshtatur me vendin ku e vendosni dhe të keni një fushë vizioni sa më të gjerë të mundshme. Kjo ndihmohet gjithashtu nga këndi i shikimit 150º që ju lejon të kontrolloni çdo cep të dhomës.

Në pjesën e përparme gjejmë lenten e kamerës, një sensor lëvizjeje infra të kuqe dhe një LED që tregon statusin e kamerës. Në pjesën e pasme butonin e rivendosjes dhe një altoparlant që ju lejon komunikim të dyanshëm, duke qenë në gjendje të dëgjoni se çfarë ndodh në anën tjetër të kamerës falë mikrofonit të saj, dhe ju mund të flisni në mënyrë që ata t'ju dëgjojnë. Baza katrore është magnetike, kështu që mund ta bashkoni në çdo sipërfaqe metalike ose të përdorni brezin metalik të përfshirë.

Regjistrim i lartë FHD regjistrim 1080p, kënd i shikimit 150 gradë, vizion natën, sensor lëvizje infra të kuqe, komunikim dy-drejtues me mikrofona dhe altoparlantë të integruar, lidhje WiFi 2,4 dhe 5GHz, lidhës microUSB dhe 2,2 Matës kabllo USB në microUSB dhe përshtatës prizash me të ndryshme lidhësit e prizave për Evropën, Mbretërinë e Bashkuar, SHBA dhe Australi janë specifikimet e plota të kësaj kamere shtëpie. Këto janë specifikime normale për çdo kamera sigurie, të kompletuara me Mbështetje për Sigurt Video të HomeKit.

HomeKit Secure Video

Përputhshmëria e kësaj kamere me platformën e automatizimit të shtëpisë të Apple, HomeKit, nuk është e kufizuar vetëm në lehtësinë e konfigurimit që ju kërkon vetëm të skanoni një kod QR në bazën e tij, por në të gjitha tiparet e reja që Apple ka shtuar në HomeKit Secure Video, ku privatësia, një sistem inteligjent që ndryshon njoftimet dhe regjistrimet bazuar në vendndodhjen tuaj dhe njohjen e fytyrës Ata e vendosin atë në nivelin e kamerave më të përparuara, dhe e gjithë kjo duke përdorur vetëm llogarinë tuaj iCloud.

Nuk është thelbësore të keni ruajtje shtesë të kontraktuar për të qenë në gjendje të përdorni këtë aparat fotografik, por është e nevojshme të përfitoni plotësisht nga gjithçka që mund të bëjë. Nëse nuk kemi hapësirë ​​shtesë për ruajtje, ne mund t'i shohim videot drejtpërdrejt dhe do të marrim njoftime me çdo lëvizje që kamera zbulon, por nuk do të ketë ruajtje të videove në iCloud dhe as nuk do të jetë e mundur të bëhet dallimi midis njerëzve kafshët ose automjetet për këto njoftime. Për të gjitha këto dhe gjithashtu për të pasur njohjen e fytyrës, keni nevojë për një llogari me 200 GB hapësirë ​​ruajtëse (një aparat fotografik) ose 2TB (deri në pesë kamera). Duke marrë parasysh atë që kushtojnë këto shërbime në kamera të tjera dhe që iCloud përdoret gjithashtu për shumë gjëra të tjera, 9,99 € në muaj i 2TB iCloud duket edhe më e lirë.

Njoftimet inteligjente ju lejojnë të merrni sinjalizimet që kanë vërtet rëndësi për ju. Së pari mund të përcaktoni llojin e njoftimeve që dëshironi të merrni (ndryshime në status, humbje e lidhjes, lëvizje ...), por gjithashtu aplikacioni Home ju lejon të përcaktoni në cilën orë i doni këto njoftime, dhe madje mund t'i përkufizoni ato në varësi të faktit nëse jeni në shtëpi apo jo. Mund të vendosni njoftime vetëm kur regjistrohet një video, e cila ofron një kufizim më të madh sepse mund të zgjidhni të regjistroni video vetëm kur zbulohen njerëz, kafshë dhe automjete. Nëse kamera është e përqendruar në një zonë ku ka trafik makinash, çaktivizimi i automjeteve do të ndihmojë në uljen e njoftimeve të rreme.

Opsionet e regjistrimit gjithashtu mund të konfigurohen, jo vetëm për sa i përket objektit që zbulohet, por gjithashtu edhe në varësi të faktit nëse jeni në shtëpi. A) Po, kamera mund të kalojë automatikisht nga një gjendje në një tjetër kur të largoheni nga shtëpia dhe kur të mbërrini. Jeni lodhur nga kamera e oborrit të shtëpisë që ju jep pozitive false kur jeni në shtëpi? Epo, çaktivizojeni kur jeni në shtëpi dhe aktivizojeni automatikisht kur të dilni jashtë. Statuset e kamerës mund të jenë:

 • Çaktivizohet plotësisht
 • Zbuloni aktivitetin: punon vetëm si një sensor lëvizje
 • Transmetimi: lejon vetëm shikimin drejtpërdrejt, plus sensorin e lëvizjes
 • Transmetimi dhe regjistrimi: për të gjitha sa më sipër, shtoni regjistrimin e aktivitetit të zbuluar.

Gjithë kësaj duhet shtuar mundësia e përcaktimit të fushave të veprimtarisë. Casa na jep liri absolute në këtë funksion, duke qenë në gjendje të krijojmë fushën e veprimtarisë që duam, duke mos u kufizuar në një zonë drejtkëndëshe siç ndodh në disa kamera. Ne madje mund të përcaktojmë disa zona nëse dëshirojmë. Në këtë mënyrë, kamera do të anashkalojë atë që është jashtë zonës së përcaktuar.

Rezultati përfundimtar i të gjitha funksioneve që ju kam thënë më parë është se keni një kamera sigurie që ju njofton kur dëshironi të njoftoheni, duke ndryshuar gjendjen në varësi të kohës ose kur jeni në shtëpi, që duke përdorur llogarinë tuaj iCloud ruan videot (pa zënë vend) në mënyrë që të mund t'i shikoni ato kur të doni, dhe e gjithë kjo me qetësinë që videot që ata të nuk janë dërguar në ndonjë server të ndonjë prodhuesi. Ju as nuk keni nevojë të përdorni aplikacionin eve (lidhje) për asgjë, përveç nëse doni ta përdorni atë si një alternativë ndaj aplikacionit Home, gjë që nuk do të ishte për t'u habitur sepse është një aplikacion i shkëlqyeshëm për të kontrolluar ndonjë pajisje shtesë të HomeKit.

Mendimi i redaktorit

Pas testimit të shumë kamerave të mbikëqyrjes video në vitet e fundit, HomeKit Secure Video sjell pikërisht atë që keni kërkuar nga një shërbim i tillë: privatësia, njoftimet inteligjente të bazuara në vendndodhje dhe njohja e fytyrës. Nëse kësaj i shtojmë një aparat fotografik si kamerinë e pragut, me performancë superiore, rezultati ka pak hapësirë ​​për përmirësim. Fakti që eve gjithashtu nuk ka serverat e vet ose ju kërkon llogari regjistrimi është diçka që marka gjithmonë e ka pasur si premisë, dhe me një sistem të mbikëqyrjes video për shtëpinë tuaj që është një bonus i paçmuar. Mund ta gjeni kamerën e pragut për 146 € në Amazon (lidhje).

prag kam
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
146
 • 80%

 • prag kam
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • Imazh
  Redaktori: 90%
 • Përfitimet
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 90%

rekuizitë

 • E pajtueshme me HomeKit Secure Video
 • Përfundimet e mira
 • FullHD dhe vizioni natën
 • 150º kënd shikimi

Contras

 • Për të kërkuar diçka, kënd më i madh i shikimit

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

5 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   David Fernandez dijo

  Unë e dua këtë aparat fotografik. E bleva disa ditë më parë, duket shumë mirë, por pa marrë parasysh sa e vendosa, nuk më mungon kurrë njoftimi i lëvizjes në iPhone. Më bezdis, kam pasur një Xiaomi dhe pa ndonjë problem, por ky. Regjistron gjithçka, por nuk paralajmëron nëse nuk jeni në shtëpi për ndonjë lëvizje.
  Faleminderit dhe Përshëndetje

  1.    Louis Padilla dijo

   Kontrolloni cilësimet tuaja të njoftimit. Ju duhet të aktivizoni "njoftimet në këtë iPhone" brenda menusë së cilësimeve të kamerës në aplikacionin Home

   1.    David Fernandez dijo

    Përshëndetje. kështu që e kam të konfiguruar dhe paralajmërimi nuk më kapërcen kurrë.
    faleminderit dhe te fala

 2.   Elena dijo

  Përshëndetje, do të doja të dija nëse mund të shikoja në mënyrë të përhershme drejtpërdrejt nga diku apo nëse duhej të shkoja në iCloud për të parë regjistrimet. Faleminderit

  1.    Louis Padilla dijo

   Mund të shikoni drejtpërdrejt nga ku të doni