Rriten thashethemet për përmirësimet e zbulimit të gjumit të Apple Watch Series 8

Apple është një kompani që i kushton shumë nga puna e saj inovacionit, por në raste të tjera ajo aktivizon makinerinë e saj financiare për të parë kompanitë e tjera që e bëjnë atë mirë. Kjo ndodhi me Beats with with Shtrati i shtratit, kompania specializuar në monitorimin e gjumit. Beddit iu bashkua Apple në 2017, dhe pas kësaj ata lansuan monitorin më të fundit të gjumit të kompanisë në 2018. Pas kësaj ata nuk kanë bërë asnjë njoftim në lidhje me kompaninë deri më tani ... Apple ka vendosur të "fikë" Beddit dhe kjo mund të ketë vetëm një kuptim: Apple përgatitet të përmirësojë monitorimin e gjumit për serinë e ardhshme të Apple Watch 8. Vazhdoni të lexoni se ne ju tregojmë të gjitha detajet e këtij njoftimi.

Duhet thënë se edhe pse ka kohë që Apple ka blerë Beddit (praktikisht 5 vite), në të dyja kompanitë ka pasur lëvizje. Siç thamë, ata u nisën brenda 2018 monitori më i fundit Beddit, dhe gjithashtu ndaloi mbështetjen për Android. Apple vazhdoi të shesë Beddit Sleep Monitor në Apple Stores, por tani ata e kanë ndërprerë këtë linjë të pajisjeve. Një monitor që na lejoi të matim automatikisht kohën e gjumit, tonë rrahjet e zemrës, frymëmarrje, temperaturë y lagështi dhomën e gjumit, madje edhe tonën gërhitës. E gjitha falë pak rrip sensorësh që duhej të vendosnim nën dyshekun tonë. 

Tani pas "mbylljes" së tij Shfaqen thashetheme të reja që vendosin Apple Watch Series 8 të radhës si trashëgimtar të këtyre funksioneve. Ka kuptim pasi Apple Watch është pajisja me sensor par excellence e Cupertino-s dhe siç e diskutuam në podkastin tonë të fundit, sensorët mund të jenë protagonistët e rinovimit të radhës. Me shumë mundësi do të jetë një rinovim më pak, por Monitorimi i gjumit mund të jetë flamuri i serisë së ardhshme 8 të Apple Watch. Dhe ju, a po mendoni të rinovoni Apple Watch tuaj këtë vit nëse fitoni një sensor të ri të monitorimit të gjumit?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.