Samsung paraqet gjeneratën e dytë të Galaxy Buds + me përmirësime të rëndësishme

Galaxy Buds

Siç është planifikuar, kompania koreane Samsung prezantoi zyrtarisht gamën e re Galaxy S20, së bashku me Galaxy Z Flip, angazhimin e ri të Samsung për palosjen e telefonave inteligjentë dhe Galaxy Buds +, gjenerata e dytë e kufjeve pa tel me çfarë qëndroni përballë AirPods të Apple.

Tingulli i kësaj gjenerate të dytë na ofrohet nga AKG (një kompani që Samsung bleu disa vjet më parë) dhe përfshin një sistem të ri drejtuesish dydrejtimësh, përfshin një woofer për basin dhe një Tweeter për trefishin. Nëse gjenerata e parë tashmë ishte e mirë, Samsung ka punuar për të përmirësuar atë që dukej e pamundur.

Buds Samsung Galaxy +

Por Galaxy Buds + nuk janë krijuar vetëm për të dëgjuar muzikë, por janë krijuar gjithashtu për ata përdorues që i përdorin ato për të bërë thirrje ose konferenca video, pasi që përfshin tre mikrofonë, një i brendshëm dhe dy i jashtëm për të zvogëluar zhurmën në sfond dhe gjithnjë dëgjohemi qartë. Përveç kësaj, ai përfshin një funksion të quajtur tingull ambienti që na lejon të shmangim izolimin e plotë të vetes nga mjedisi.

Lidhur me jetëgjatësinë e baterisë, nga Samsung ata deklarojnë se Ne mund të përdorim Galaxy Buds + për 11 orë me një karikim të vetëm, kohëzgjatja që rritet në 22 orë duke përdorur kutinë e karikimit. Për më tepër, me vetëm 3 minuta karikim, ne mund të shijojmë muzikën tonë të preferuar për 60 minuta.

Kontrolli i prekjes së Galaxy Buds + është i përshtatshëm Përmes aplikacionit për iOS dhe Android, një kontroll me prekje që na lejon me një prekje të vetme të ndalojmë ose të vazhdojmë luajtjen, të kapërcejmë titullin tjetër ose t'i përgjigjemi një telefonate me dy prekje. Ne gjithashtu kemi mundësinë të prekim dhe mbajmë për të shtuar ndonjë veprim tjetër.

Çmimi i Galaxy Buds + në Spanjë është 179 euro dhe është në dispozicion në të bardhë, të zezë dhe blu. Ata do të dalin në treg në 14 Shkurt. Duhet të mbahet mend se Consumer Reports gjithmonë ka vendosur Galaxy Buds si opsionin më të mirë për këtë lloj kufjesh mbi AirPods dhe AirPods Pro.

Samsung Galaxy Buds (Lidhja e AppStore)
Samsung Galaxy Budsfalas

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.