Banco Santander aktivizon Apple Pay për kartat e saj VISA

Ne kemi qenë në dispozicion për disa kohë Apple Pay në pajisjet tona mobile, një shërbim i shkëlqyeshëm që Apple na siguron të jemi në gjendje bëni pagesa nga iPhone ose Apple Watch me siguri totale. Një shërbim që vjen nga dora e Apple dhe bankave të vendit tonë pasi që janë këta të fundit që duhet të kalojnë në ring për të aktivizuar shërbimin e pagesave mobile të Apple.

El Banco Santander, një nga më të rëndësishmet në Spanjë, ishte banka e parë që lejon përdorimin e Apple Pay me kartat e institucionit financiar, a bankë në të cilën CaixaBank u bashkua disa javë më parë, përveç ofruesve të tjerë të kartave që nuk kanë lidhje me subjektet financiare. Banco Santander lejoi përfshirjen e të gjitha kartave Mastercard të bankës në Apple Pay, ajo la mënjanë kartat VISA, deri më tani ... Banco Santander sapo ka shtuar mundësinë e përdorimit të Apple Pay së bashku me kartat VISA të Bankës.

Ishte e kaluara 1 Dhjetor kur Banco Santander dha lajmin për mbërritjen e Apple Pay në Spanjë, një arritje që ai bëri me Carrefour (me kartën e tij të kreditit), Edenred dhe American Express. Sigurisht, nuk kishte asnjë gjurmë të markës VISA në kartat që mund të përfshiheshin në shërbimin Apple Pay në Spanjë. Tani ai Banco Santander sapo ka njoftuar se Apple Pay tani është në përputhje me kartat e saj VISA, dhe për këtë arsye ata gjithashtu do të fillojnë të marrin promovime që banka po fillon për të inkurajuar përdorimin e Apple Pay.

Disa karta VISA që prej asaj kohe nuk janë shumë të shpeshta në Banco Santander shumica e klientëve kanë karta MastercardSidoqoftë, në fund ideja është që të përpiqemi të mos lëmë asnjë klient dhe kjo është një veprim i shkëlqyeshëm për të ecur përpara në një botë në të cilën ne mund të bëjmë gjithçka me pajisjet tona mobile.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.