Shitjet e Apple Watch vazhdojnë me një ritëm të mirë

reklama-ora e mollës

Kanë kaluar 17 muaj që kur Apple nxori Apple Watch në shitje në nëntë vende në Prill të vitit të kaluar. Për momentin ne kurrë nuk kemi qenë në gjendje të dimë shifrat zyrtare të shitjeve nga Apple, kështu që mund të mbështetemi vetëm në të dhënat e botuara nga analistët. Të dhënat e fundit që janë publikuar nga banka zvicerane UBS, Shitjet e Apple Watch vazhdojnë me një ritëm të mirë, pavarësisht se data e rinovimit e pajisjes është afër, e planifikuar për në shtator, së bashku me modelet e reja të iPhone.

Banka zvicerane UBS ka publikuar një studim që ka kryer në shitjet e Apple Watch në tremujorin e fundit, i cili mund të ketë qenë 1,7 milion njësi, diçka e habitshme duke marrë parasysh se ato janë 100.000 njësi më shumë se në tremujorin e parë të vitit . Sipas bankës, pavarësisht se kanë qenë në treg për shumë muaj pa u rinovuar, shitjet e kësaj pajisje kanë qenë shumë të ngjashme dhe madje edhe më të larta se vitin e kaluar, madje edhe më shumë duke pasur parasysh që data e rinovimit po afron, ose të paktën data e prezantimit të modelit të ri, sepse data e pritshme për ardhjen e tij në treg do të ishte për fund të vitit.

Sipas UBS, parashikimet e shitjeve të Apple Watch për tremujorin e tretë të këtij viti mund të jenë dy milion njësi, kështu që shifra totale e shitjeve të Apple Watch në vitin fiskal 2016 të Apple që përfundon më 30 shtator do të ofronte shitje totale të orës inteligjente të Apple prej 10,35 milion njësi, renditja si ora inteligjente më e njohur përpara Samsung, por poshtë Fitbit dhe bandave të tij kuantizues.

Nga momenti i nisjes së tij, Apple kurrë nuk ka dhënë shifra zyrtare të shitjeve të Apple Watchpasi i grupon gjithmonë nën kategorinë e produkteve të tjera së bashku me shitjet e iPod-eve, TV-ve të Apple, produkteve Beats dhe Aksesorëve origjinal. Në mungesë të të dhënave zyrtare, analistët detyrohen të bëjnë vlerësime që mund të ndryshojnë ndërmjet firmave. Strategy Analytics deklaroi se shitjet e Apple Watch në tremujorin e parë të vitit ishin 2.2 milion njësi, ndërsa USB vlerësoi shitjet në 1.6 milion njësi.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.