Spotify nis podcast video për të garuar kundër YouTube

YouTube është bërë një platformë ku gjithçka përshtatet, madje edhe podcast si ai që regjistrojmë çdo javë nga Actualidad iPhone. Në vitin e fundit, Spotify ka bërë shumë lëvizje të lidhura me podcast, duke blerë platforma të ndryshme dhe duke arritur marrëveshje të ndryshme për disa krijues të përmbajtjes që të postojnë vetëm në platformën e tyre.

Përveç yllit të podkastit amerikan Joe Rogan, Spotify Ai gjithashtu do të paraqesë Michelle Obama në platformën e saj të podcastit. Falë këtyre dy nënshkrimeve, markat e mëdha kanë filluar të shohin se si podcast janë një platformë interesante për të reklamuar dhe nga e cila Spotify padyshim që dëshiron të marrë një pjesë të konsiderueshme.

Lajmet e fundit në lidhje me përpjekjet e Spotify në botën e podcastit, i gjejmë në atë tani është e mundur të shijojmë videot e podcastit tonë të preferuar (për sa kohë që janë në dispozicion) përmes platformës suedeze të transmetimit të muzikës.

Ndryshe nga YouTube, në Spotify, ne mund të shijojmë vetëm audion e podkastit të preferuar, pasi kjo do të vazhdojë të luajë në sfond kur kyçim pajisjen, ndërrojmë aplikacionet ose fikim ekranin. Duhet të mbahet mend se platforma podcast Spotify është falas për të gjithë dhe nuk keni pse të jeni pajtimtar me pagesë për t'i shijuar ato.

Podkastet e para të videos tashmë të disponueshme në këtë platformë janë:

 • Libri i Basketbollit 2.0
 • Futbollistë fantazie
 • Podcast i gabuar
 • Podcast H3
 • Dolli në mëngjes
 • Të Mësuarit e Lartë me Van Lathan & Rachel Lindsay
 • Dhëmbët e Gjelit Podcas

Numrat e Spotify vazhdojnë të rriten çdo tremujor, faleminderit pjesërisht, për bastin që po bën në podcast. Përdorimi i një aplikacioni për të dëgjuar muzikën tonë të preferuar në transmetim dhe i një tjetër për podcast është shumë komode.

Përveç kësaj, ata nuk kanë pse të paguajnë kompanitë rekord Dhe megjithëse disa nga nënshkrimet e fundit kanë qenë të shtrenjta, tërheqja e reklamuesve të rinj dhe të mëdhenj u lejon atyre që të fitojnë lehtë nga ky investim.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.