Uebfaqja e Apple nuk tregon më rishikimet e klientëve për produktet

Apple Store

Kur blini ndonjë lloj produkti në internet, veçanërisht nëse nuk kemi referenca nga dikush që njihni, ka shumë të ngjarë që të kemi konsultuar mendimet e përdoruesve që e kanë blerë atë më parë. Shumë janë përdoruesit që mbështeten në mendimet e produkteve Amazon për besimi ose jo i një produkti specifik.

Dyqani Apple i Apple na ka ofruar për shumë vite, një sistem shqyrtimesh / mendimesh që nuk na lejuan të merrnim një ide të mendimi i konsumatorëve që kanë blerë më parë produktin dhe une them Ka ofruar, sepse kjo pjesë nuk është më e disponueshme, kështu që nëse e keni përdorur atë si një metodë referimi, do t'ju duhet të kërkoni alternativa.

Apple ka hequr gradualisht këtë javë mundësia e vlerësimit të produkteve që na e bën të disponueshëm në faqen e saj të internetit dhe aktualisht nuk është më i disponueshëm në asnjë Dyqan Apple online.

Nëse keni vërejtur ndonjëherë në komentet e produkteve që Apple na vë në dispozicion, do të keni vërejtur se në shumicën e rasteve, këto ishin negative dhe nuk bazoheshin në mendime të shëndosha, kështu që ka të ngjarë që vendimi i Apple për të hequr këtë pjesë ishte bazuar në këto.

Alsoshtë gjithashtu e mundshme që nga Apple ata kanë menduar se nuk ka asnjë kuptim deri më sot ofrojnë një sistem vlerësimi të bazuar në përdoruesit përfundimtarë dhe dëshirojnë që përdoruesit të kërkojnë në internet për mendimet e mediave ose përdoruesve të cilët vërtet ekspozojnë si pikat pozitive ashtu edhe ato negative të produkteve të tyre.

Nga iPhone i vërtetë ju ofrojmë një rishikimi i videos përmes kanalit tonë në YouTube e praktikisht të gjitha produktet që Apple nxjerr gjatë gjithë vitit, përveç Mac-ve, dhe jo pikërisht sepse kompania na i jep ato, kështu që mendimet tona nuk ndikohen nga marka dhe ne përpiqemi të jemi sa më objektivë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Robert Acevedo dijo

  Përshëndetje, emri im është Roberto, jam nga Kili dhe do të doja të kisha mundësinë të ndaj përvojën time duke përdorur AirTag.
  Të martën, më 09 nëntor të këtij viti, 2021, munda të shikoja se sa e dobishme dhe efektive doli të ishte kjo pajisje për mua.

  Në fund të ditës sime të punës në qytetin e Linares, së bashku me një mik u nisëm për të udhëtuar në qytetin Talca, pak më shumë se 50 km larg, konkretisht në Mall Plaza Maule. Ne donim të përfitonim nga moti i mirë i kësaj date në zonën tonë për të qenë në gjendje të udhëtonim dhe të blinim disa gjëra, si dhe të shkonim të shijonim ushqimin e padëshiruar, veçanërisht McDonald's Auto Mac, që është një udhëtim i shenjtë nëse shkojmë në Talca. ..

  Ishte afërsisht ora 19:30 kur mbërritëm në Mall dhe hymë në dyqanin Home Center Sodimac, për habinë tonë këtë herë pati shumë pëlqime, kështu që u armatosëm me durim dhe vazhduam të hynim, zgjodhëm produktet që na duheshin. dhe u bëmë gati.për të paguar, duke mbërritur në arka, shikuam njëri-tjetrin dhe e dinim që kjo do të na merrte shumë kohë, duke pasur parasysh numrin e njerëzve, të gjitha sportelet e arkave me radhë pafund.

  Derisa unë prisja radhën për të paguar, shoku im po priste radhën në një kuti tjetër, për të parë se cila përparoi më shpejt, më në fund kutia e tij rridhte më shpejt, kështu që i dhashë produktet që ai të bënte pagesën, ndërsa Do ta prisja jashtë dyqanit.

  Kaluan disa minuta dhe shoku im u largua nga dyqani dhe ne shkuam në parking për të ngarkuar gjërat tona dhe për të shkuar për të ngrënë në AutoMAc. Dhe pikërisht në këtë moment magjia ndodh me Airtag.
  Ne ishim gati të largoheshim nga Qendra dhe mora një alarm në celular, si zakonisht duke menduar se ndoshta ishte një email ose një WhatsApp.
  Alarmi ishte nga aplikacioni IOS Find në iPhone 11 tim, i cili me tekst përmend "E lashë portofolin", se nuk është më me mua ... dhe pikërisht në atë moment ndjeva tmerrin e vërtetë, njësoj si kur ishte Freeza. Ai e kuptoi se Son Gohan do ta thyente nënën e tij… ..

  Mbaj mend që i bërtita mikut tim që ishte shofer në atë kohë, ¡Huevón Frena CTM, Frenaaa “% & /% $ #. I gjori frenoi aq befas sa gati dal nga xhami i makinës nëse nuk është për rripin e sigurimit dhe i them se “më kanë vjedhur portofolin”.

  Në fakt nuk ishte më në pantallonat e mia dhe mbaj mend që një subjekt mes gjithë detit të njerëzve u përplas me mua, kjo duke përfituar nga shpërqendrimi im më hoqi portofolin nga pantallonat pa mundur ta perceptoja, doli të ishte një "shtizë" (kriminel).

  Unë shpejt vazhdova hapjen e aplikacionit Find në mënyrë që të tregonte vendndodhjen e Airtag-it që vendosa brenda portofolit tim, aplikacioni tregoi se ishte 150 metra larg brenda dyqanit Home Senter Sodimac, prandaj u kthyem me shokun tim dhe aktivizuam Kërko aplikacioni tregon me shigjeta dhe distancën për të ecur, kur isha afër hyrjes në dyqan, rreth 30 metra IPhone im zbuloi sinjalin Airtag, në atë moment mora frymë përsëri, e dija që kisha disa metra për të marrë portofolin tim, vazhdova të ecja derisa arrita në një tavolinë shërbimi lokal dhe iPhone më njoftoi se ishte aty, kontrollova me shoqëruesen dhe me të vërtetë ajo kishte portofolin tim, dikush e gjeti në tokë dhe e lë në shërbimin e klientit.
  Fatkeqësisht, krimineli më mori paratë, por të paktën ai denjoi të linte gjërat e mia, më e rëndësishmja më mori patentën e shoferit, kartën e identitetit, kartat bankare etj., është vërtet një dhimbje koke dhe kosto rinovimi i tyre.

  Si përfundim, duke qenë se iPhone më njoftoi për humbjen e portofolit, deri sa u rikuperua, nuk kaluan më shumë se 5 minuta.
  Duhet të pranoj se për mua ishte një përjetësi, nivel i plotë ankthi.

  Këmbëngul, mund të them me seriozitet të plotë se falë Airtag-ut munda të rikuperoj portofolin e vjedhur në vetëm 5 minuta dhe t'i shpëtoj vetes të gjithë mundimin e rinovimit të dokumenteve.

  Është një instrument që e rekomandoj 100% ose 1000%, një investim shumë i mirë, më lejoi të shkoja të haja me qetësi, të kthehesha në shtëpi dhe të flija i qetë dhe jo me një gungë në fyt dhe me stomak të mërzitur duke menduar se kisha. humbi gjithçka…..

  Përshëndetje nga Kili ... për të gjithë ata që dyshojnë nëse kjo pajisje funksionon apo jo? ...

  1.    Louis Padilla dijo

   Faleminderit shumë për ndarjen e përvojës tuaj.