5G mmWave e iPhone 15 do të vazhdojë të jetë e disponueshme vetëm në SHBA

Ngjyrat e iPhone 15

Duke filluar nga nesër iPhone do të jetë i disponueshëm për blerje në dyqanet fizike dhe ata që kanë mundur ta rezervojnë javën e kaluar do të fillojnë t'i marrin ato. Ai iPhone 15 i ri Ka një lajm të mirë të pritur dhe të shpallur. Megjithatë, shumë të tjera do të mbahen nën çelës dhe do të bëhen të njohura pasi pajisja studiohet dhe analizohet. Nga lajmet që kishim lënë të dinim, ka dalë se Lidhja me iPhone 15 dhe 5G mmWave do të vazhdojë të jetë e disponueshme vetëm në Shtetet e Bashkuara, Nuk zgjerohet në më shumë vende.

iPhone 15 dhe 5G mmWave vetëm në SHBA

iPhone 12 ka inkorporuar teknologjinë 5G mmWave, e cila grupon frekuencat midis 24 dhe 100 GhZ dhe lejon rrisin shpejtësinë e lidhjes për të kaluar 10 Gbp/s. Por jo çdo gjë që shkëlqen është prej ari dhe ka gjithashtu të meta: nuk kalon nëpër mure dhe diapazoni është më i vogël, krahasuar me 5G konvencionale (nën-6) e cila lejon më pak shpejtësi, por diapazoni është më i vogël.

iPhone 15
Artikulli i lidhur:
Bateritë e iPhone 15 kanë më shumë kapacitet se ato të iPhone 14

Kur u inkorporua 5G mmWave, pak vende e kishin zbatuar këtë teknologji dhe një prej tyre ishin Shtetet e Bashkuara. Megjithatë, me kalimin e viteve vende të tjera si Singapori, Japonia, Kina dhe Australia tashmë kanë rrjetet e tyre të gatshme për 5G mmWave. Dhe megjithëse dukej se iPhone 15 do të hapej në vende të tjera, duket se nuk do të jetë kështu dhe Ata do të kenë vetëm rrjete 5G mmWave të aktivizuara në Shtetet e Bashkuara.

Rrjetet 5G mmWave

Informacioni vjen nga Uebfaqja zyrtare e Apple fokusuar në lidhjet celulare. Ata kanë përditësuar tashmë pajisjet dhe shfaqet iPhone 15 i ri ku mund të shihni se, me të vërtetë, katër modelet janë i pajtueshëm me rrjet 5G mmWave (n258 (26 GHz), n260 (39 GHz), n261 (28 GHz)) në Shtetet e Bashkuara dhe Porto Riko, Ky i fundit nuk ishte i disponueshëm në iPhone 13, por ishte i disponueshëm në iPhone 14, kështu që është një mirëmbajtje e pajtueshmërisë që ne e dinim deri më tani.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.