AirPods Max 'Gold' ndalues ​​i Caviar kushton 108.000 dollarë

Havjar AirPods Max Gold

Cilësia e produkteve teknologjike bazohet në një numër të madh të variablave nga përbërësit e përdorur te teknologjia e përdorur. Sidoqoftë, çmimi rritet proporcionalisht me sa luksoze janë materialet e përdorura për të bërë produktet. Kompanitë kryesore përdorin materiale të mesit në mënyrë që çmimet të mos jenë ndaluese. Por kompani të tjera të tilla si Caviar ruse janë të ngarkuara aplikoni materiale luksoze në produktet ekzistuese. Çmimi i AirPods Max 'Gold' i ri i kësaj kompanie arrin në Dollarit amerikan 108.000 punuar në ar 18 karat në një rrip lëkure krokodili.

Disa AirPods Max ndalues ​​nga dora e Havjarit

AirPods Max u lançua disa javë më parë duke vendosur çmimin e tyre në 629 euro. Teknologjia e saj e anulimit të zhurmës dhe dizajni i tij i kujdesshëm i frymëzuar nga elementë të produkteve të tjera të Apple bëjnë ndryshimin në lidhje me kufjet e tjera. Nëse për shumë përdorues këto 629 euro tashmë u dukeshin shumë, Caviar AirPods Max Gold do t’ju ​​duket e çmendur.

Apple AirPods Max i ri
Artikulli i lidhur:
Apple riorganizoi qindra dizajne për AirPods Max të ri

Ky model i veçantë është pjesë e një edicioni të kufizuar të markës luksoze ruse Caviar që i kushtohet rritjes së çmimit të disa produkteve dhjetëra herë duke aplikuar materiale të çmuara, të shtrenjta dhe luksoze. Në rastin e AirPods Max Gold ato janë të veshura një shtresë 750 gramë prej ari 18 karat bashkangjitur në trupin e argjendtë të vetë AirPods Max. Duhet theksuar se produkti është i njëjti që një përdorues mund të blejë nga Apple, por përfundimi ndalues ​​varet nga Caviar.

Havjar AirPods Max Gold

Modeli do të jetë në dispozicion në të zezë dhe të bardhë por vetëm ngjyrat e materialeve Apple do të ndryshojnë, ari do të mbetet në të njëjtin vend në të dy modelet. Por ka edhe një detaj. Jastëkët anësorë dhe shiritin e kokës janë mbuluar nga lëkurë e bardhë krokodili. Më në fund, në pjesën e sipërme para fillimit të shiritit të kokës është përfshirë dy unaza ari 18 karat me distinktiv Caviar.

Ky produkt ekstravagant do të jetë i disponueshëm në vitin 2021 për një dajak Dollarit amerikan 108.000 dhe mund të blihet në Faqja zyrtare e havjarit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Peter dijo

    Kjo lloj gjëje blihet vetëm nga njerëz pa klasë dhe pa mend. Vendosja e arit ose vendosja e diamanteve në një produkt të përballueshëm dhe përpjekja për ta bërë atë të veçantë më kujton pasurinë e re që gjëja e parë që bëjnë është të blejnë një orë ari ose unazë. Më duket qesharake kush e bën dhe shumë më tepër kush e blen atë.