A e dini se AirPods Max ju lejon të rregulloni drejtimin e Crown Digital?

AirPods Max

Epo, ky është një aspekt tjetër që shumë përdorues të AirPods Pro të ri nuk kanë dijeni dhe kjo është se ju mund të rregulloni drejtimin në të cilin Digital Crown rregullon volumin. Me këtë, ajo që synohet është ajo përdoruesi është në gjendje të menaxhojë vëllimin e kufjeve në një mënyrë më të natyrshme për të një personalizim ne shkojmë.

Në këtë kuptim, kur kemi hyrë në Cilësimet e AirPods Max do të zbulojmë edhe mjaft interesante të tjera si ndryshimi i emrit, aktivizimi ose çaktivizimi i zbulimit automatik të kokës ose ai që do të shohim sot që është ndryshoni drejtimin e rrotullimit për kontrollin e vëllimit në kurorë.

Si të ndryshoni drejtimin e rrotullimit në AirPods Max

Kjo mund të duket e komplikuar për tu bërë por është e kundërta.

  • Futni Cilësimet e iPhone
  • Klikoni në opsionin Bluetooth
  • Hyni në cilësimet e AirPods Max duke klikuar në "i"
  • Ndryshoni drejtimin e rrotullimit për të rritur volumin duke shtypur "Digital Crown" dhe duke zgjedhur një mundësi

Cilësimi na lejon dy mundësi konfigurimi të cilat janë: nga mbrapa në pjesën e përparme për të rritur volumin duke e kthyer Digital Crown në drejtim të akrepave të orës dhe anasjelltas nga përpara në anën tjetër që na lejon të rrisim vëllimin duke e kthyer kurorën në drejtim të akrepave të sahatit.

Në këtë rast është e rëndësishme të mbani mend se të jetë në një version iOS 14.3 ose më të lartë për të kryer këtë rregullim. Çështja e rregullimit të rrotullimit të kurorës për të rritur ose ulur vëllimin është diçka që jo të gjithë përdoruesit do të duhet të bëjnë por është e rëndësishme të dini se është e mundur ta bëni atë dhe mbi të gjitha se si ta bëni atë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.