AirPods Pro 2 do të mbështesë Lossless Audio dhe do të bjerë zilja për t'i gjetur ato

Ky 2022 do të sjellë AirPods Pro të reja dhe ata do të sjellin lajme të rëndësishme si Audio Lossless dhe kutia e karikimit do të lëshojë një tingull kur përpiqeni ta gjeni atë.

Pas një kohe të gjatë, ky 2022 do të sjellë më në fund një gjeneratë të re të AirPods Pro. Kufjet më premium True Wireless të Apple do të rinovohen me lajme interesante që do t'i vendosë edhe një herë ndër më të avancuarit në kategorinë e tyre, pasi gjenerata aktuale e AirPods Pro nuk zë më, dhe është se kaq shumë muaj pa lajme ka bërë që konkurrenca të ketë vendosur bateritë dhe ka opsione më interesante në treg sipas çmimit dhe përfitimeve.

Ky brez i ri do të mbështesë audio pa humbje, domethënë tingull pa humbje cilësie. Për momentin dhe përkundër faktit që Apple Music tashmë transmeton me këtë cilësi, kufjet Apple nuk e mbështesin atë për shkak të kufizimeve të lidhjes Bluetooth dhe kodekut që Apple përdor, AAC. Si do ta zgjidhë Apple këtë problem? Me shumë mundësi ata do të lëshojnë një kodek të ri që e mbështet këtë cilësi përmes Bluetooth, diçka që tashmë ekziston në markat e tjera. Mund të lëshojë gjithashtu llojin e vet të lidhjes me valë "AirPlay", por është e vështirë sepse përdorimi i lidhjes WiFi në kufje kaq të vogla do të krijonte shumë probleme për sa i përket autonomisë.

aeropodet pro

Do të ketë gjithashtu një risi tjetër interesante: kutia e karikimit do të lëshojë një tingull që të mund ta lokalizojë. AirPods do të integrohen në aplikacionin Search dhe ne do të mund t'i gjejmë ato, siç bëjmë tashmë me AirTags. Në rast se ne e kërkojmë atë përmes aplikacionit ose Siri, rasti do të lëshojë një tingull që do të na lejojë ta lokalizojmë lehtësisht., siç bëjnë AirTags dhe madje edhe vetë iPhone. Tani për tani AirPods po bëjnë një tingull, por është shumë i ulët dhe pothuajse nuk përdoret. Kutia ka më shumë hapësirë ​​për të mundësuar vendosjen e një altoparlanti më të fuqishëm dhe që zëri të mund të dëgjohet në një distancë më të madhe.

Kur do të dalë AirPods Pro 2 i ri? Epo, nëse i kushtojmë vëmendje Kuos, i cili është ai që ka dhënë gjithë këtë informacion, do të duhet të presim deri në tremujorin e fundit të 2022, kështu që do të duhet të presim edhe disa muaj për t'i marrë ato. Me shumë mundësi, ato do të shpallen së bashku me iPhone 14s të ardhshëm dhe do të jenë në dispozicion para Krishtlindjeve.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.