Altoparlantë portabël për iPhone 5

 

Me ardhjen e gjeneratës së re të pajisjeve iOS, ne kemi ndaluar të mbështetemi në ato pajisje që kërkojnë kabllo për të funksionuar, pasi Apple na ka detyruar të heqim qafe dokun 30-pin për të vendosur Rrufeja e re. Prandaj, dhe tani më shumë se kurrë, këshillohet të vini bast altoparlantë që punojnë me Bluetooth. Sot po flasim për Jam, një aksesor me një dizajn origjinal dhe Boost Plus.

El Altoparlant bllokimi ofron cilësi dhe fuqi të shkëlqyeshme të zërit, pavarësisht nga madhësia e tij e vogël. Shtë plotësisht i lëvizshëm, ideal për ta marrë me vete kudo. Ju keni deri në 4 orë autonomi dhe për ta ngarkuar atë, thjesht lidhni altoparlantin në një port USB ose një adaptor prizë USB (të tillë si iPhone). Jam është universal - jo vetëm që punon me pajisjet iOS, por është gjithashtu i pajtueshëm me shumicën smartphones, tableta, mp3 player dhe kompjutera. Në vetë bazën e altoparlantit gjejmë butonat e riprodhimit.

Shiko, ai Altoparlant Boost Plus është më kurioz. Ndërsa e para funksionon përmes sinkronizimit me Bluetooth, Boost Plus e njeh automatikisht iPhone-in sapo ta vendosim në sipërfaqen e tij, duke përdorur një teknologji të quajtur Amplifikimi i Audio-Near-Field. Bateria e tij zgjat shumë më shumë: deri në 15 orë, dhe ne mund ta përdorim atë ose me bateri ose duke e karikuar përmes USB. Isshtë gjithashtu në përputhje me të gjitha modelet e iPhone dhe të tjerëve smartphones me Android. Por nëse jeni duke kërkuar një altoparlant që është më i lehtë për tu mbajtur me vete dhe me më shumë fuqi të shëndoshë, atëherë duhet të zgjidhni Jam.

Altoparlantin Jam mund ta gjeni në ngjyra të ndryshme në Faqja zyrtare e HMDX Audio, për 50 dollarë.

Boost Plus kushton gjithashtu 50 dollarë dhe mund ta gjeni në faqe Uebfaqja e AT&T.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Marco dijo

  Reçeli është shumë i bukur, ku mund ta gjejmë në Spanjë?

  1.    Logan2125 dijo

   Sapo e bleva atë në eBay në SH.B.A. për 43 €
   Ky do të jetë emri i produktit: Altoparlant portabël pa tel Homedics HX-P230RD HMDX Jam (e keni me ngjyra të ndryshme)