Analisti i Goldman Sachs thotë se Apple do të humbasë një të tretën e vlerës së saj në vitin 2020

mollë

Shumë analistë kanë filluar t'u dërgojnë klientëve të tyre parashikime brenda sektorit të teknologjisë. Nga të gjitha shënimet, dallohet ai i analistit David Kostin, një analist i Goldman Sachs. Ky analist shprehet se Apple do të humbasë një të tretën e vlerës së saj gjatë gjithë vitit 2020.

Në raportin e Kostin që ai u ka dërguar klientëve të tij dhe në të cilin ka pasur qasje Business Insider, ai thotë se Apple aktualisht është në kreshtën e valës, dhe si të gjitha valët do të duhet të bien në një moment dhe kjo do të ndodhë gjatë këtij viti.

Në të njëjtin raport, Kostin shprehet se kompanitë e teknologjisë kthyen 50% të investimit, duke u bërë kështu sektori me fitimin më të lartë, dhe që përfaqëson 32% të rritjes së indeksit të përgjithshëm. Vetëm dy sektorë të tjerë, financiarë me 32% dhe komunikimi, me 33%, ishin praktikisht në të njëjtin nivel.

Nga të gjitha kompanitë e teknologjisë në treg, Apple është më e rëndësishmja. Ai u dyfishua në vlerë në një vit, duke arritur një kapitalizim prej $ 1.3 trilionë, acapitalizimi që Kostin pretendon se ka shkuar shumë larg.

Goldman Sachs pretendon se lFitimet e Apple do të jenë shumë më të ulëta se parashikimet e Wall Street për këtë vit dhe se gjigandi i teknologjisë do të ketë të ardhura të ngjashme me kompanitë e tjera të teknologjisë në dy vitet e ardhshme.

Aksionet e Apple ata lëshuan 2020 duke arritur 300 $ për aksion, dyfishi i asaj që vlejnë në fillim të vitit 2019. Rritja spektakolare që Apple ka pasur në tregun e aksioneve vitin e fundit duket se nuk do të ketë fund sipas analistit Gene Musters, i cili i tha CNBC se aksionet e Apple mund të arrinin 400 dollarë për aksion kete vit.

Ndërsa disa analistë janë optimistë, të tjerët janë pesimistë. Do të duhet të shohim se si kalon viti kontrolloni nëse ndonjë nga të dy është i drejtë dhe nëse të dy janë të gabuar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   altergjik dijo

    host, 1/3 është shumë do të thosha, sipas raporteve që bëri shumë mirë në Azi, me atë që ata tashmë kanë fitime shumë të larta për të ruajtur dhe ky 2020 duket i fortë në rastin e iPhone, nëse ato 4 modele dalin me la oled Ata do të prishen dhe sado e pabesueshme që mund të duket, ne do të shohim përsëri numra në qiell, duke shtuar shërbimet dhe pajisjet e veshura, të çmendur për këtë markë, ata nuk hyjnë më shumë para me djalin e tyre plangprishës thjesht sepse ata bëjnë nuk ndjehen si ajo