Aplikacioni YouTube tani mbështet Mesazhet iOS

Djemtë në Google kanë azhurnuar aplikacionin YouTube, një nga më të përdorurit nga të gjithë përdoruesit, duke shtuar aftësinë për të kërkuar dhe shpërndarë video direkt nga aplikacioni Messages. Në këtë mënyrë, nëse përdorni rregullisht iMessage me miqtë ose familjen tuaj dhe zakonisht ndani video, nuk do të duhet më t'i kërkoni në aplikacionin Google, por mund ta bëni direkt nga aplikacioni YouTube i disponueshëm në Mesazhet. Google ka marrë pak më shumë se një vit për të ofruar këtë mundësiNe nuk e dimë nëse për shkak të neglizhimit ose sepse ata nuk panë vetëm se si ata mund të integronin platformën e tyre të videos në Mesazhet e rimodeluara.

Një nga risitë kryesore që na solli iOS 10, përveç atyre tipike estetike, e gjejmë në aplikacionin Mesazhet, një aplikacion që do të ishte në mënyrë që zhvilluesit e palëve të treta të mund të ofrojnë shërbime shtesë si emoticons, stickers ose funksione të reja të tilla si aftësia për të skanuar dokumente, për të ndarë skedarë ...

Ndani videot në YouTube përmes aplikacionit Messages

 • Nëse duam të ndajmë drejtpërdrejt një video përmes Messages, duhet thjesht të hapim aplikacionin, të shkojmë në një bisedë ose të krijojmë një të re.
 • Tjetra kemi frikë të klikojmë në ikonën e App Store për të treguar të gjitha aplikacionet që kemi instaluar dhe që janë në përputhje me Mesazhet.
 • Ndër të gjitha aplikacionet duhet të zgjedhim YouTube, një aplikacion që duhet të shfaqet nëse kemi azhurnuar në versionin 12.38 që na ofron këtë funksion.
 • Aplikacioni do të na tregojë videot më të shikuara në orët e fundit si dhe një kuti kërkimi në të cilën do të duhet të klikojmë për të kërkuar videon që duam të ndajmë.
 • Pasi të kemi gjetur videon që duam të ndajmë, klikoni mbi të dhe shtoni një tekst ose një efekt dhe klikoni në shigjetë për të vazhduar ta dërgoni.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.