Apple të përdorë lidhje të reja për të përmirësuar mbulimin e iPhone

Mund të duket si një charadë këto ditë, por sigurisht mbulimi WiFi dhe 4G i terminaleve aktuale nuk është saktësisht për të duartrokitur. Ne mund të konsiderojmë se nuk është e keqe, por vështirë se do të duhet të mendojmë se është aq e mirë sa do të dëshironim.

Pjesa më e madhe e gabimit qëndron tek materialet e përdorura, si dhe numri i madh i pajisjeve hardware që ndikojnë në funksionimin e tij. Apple po kërkon një zgjidhje, ajo tashmë po eksperimenton me lidhje të reja në mënyrë që të përmirësojë mbulimin e telefonave të saj. 

Sipas Ming-Chi Kuo, analisti i njohur, Kompania Cupertino po ndërmerr veprime për këtë çështje në një mënyrë të rëndësishme, siç bëri tashmë në kohën e saj me investime të mëdha në kristal safiri, alumini 7000 dhe Gorilla Glass, tani po vë bast për lidhje të reja metali që mund të lehtësojnë situatën. Sidoqoftë, sipas fjalëve të Kuo, kompleksiteti në prodhimin e terminaleve si dhe nevoja për më shumë material po rëndon në zhvillimin e kësaj teknologjie që Apple synon të prezantojë në telefonët e saj (megjithëse ne imagjinojmë se ata do ta bëjnë këtë gjithashtu në pjesa tjetër e pajisjeve. që kanë një çip telekomunikacioni, për të përmirësuar të gjithë gamën e produkteve).

Ky metal kompleks është akoma në tryezën e sekreteve të kompanisë Cupertino tani, po, me sa duket do të përfshihet vetëm në ato terminale që kanë ekranet OLED, domethënë terminalet më të larta në rang, ato për të cilat Apple po emërton tani si "X", megjithëse nuk e dimë me siguri nëse ky model do të jetë i veçantë, ose do të vazhdojmë me një "Xs" dhe derivate. Ndërkohë, Ne tashmë e dimë që problemet e mbulimit janë brenda mendimit të Cupertino për një zgjidhje të mundshme afatmesme, më shumë është gjithmonë më mirë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.