Apple fillon të heqë kabllot e sigurisë nga iPhone-t e saj

dyqan molle-japoni

Kushdo që ka qenë ndonjëherë në një dyqan Apple do të ketë vërejtur ato kabllo që janë bashkangjitur në pjesën e pasme të iPhone, iPad dhe iPod touch që mund t'i gjejmë në ekspozues, me synimin për të parandaluar që ata miq të të tjerëve të bëhen i tunduar për të marrë pajisjet e çmuara. Epo duket se kompania është shumë e sigurt kohët e fundit dhe Tashmë ekzistojnë disa dyqane Apple në të gjithë botën që kanë hequr këto kabllo nga iPhone, me qëllimin e vetëm që përdoruesit të kenë një përvojë të mirë në testimin e pajisjes së tyre, madje edhe të qenit në gjendje të vendosni mbulesa për të parë se si duken. Dhe çfarë ndodh nëse e merrni me vete? Epo, me pothuajse probabilitet total se do të keni një surprizë pa shpërblim.

Apple dëshiron që ata që provojnë një iPhone në dyqanet e tyre ta bëjnë këtë pa përfshirë kabllot e sigurisë. Ai dëshiron që ju të jeni në gjendje ta trajtoni atë me një liri totale, që të keni mundësi edhe të provoni një mbulesë në atë model të ekranit, dhe që madje mund ta fusësh në xhep për të parë sa e rehatshme ose e pakëndshme mund të jetë të veshësh iPhone 7 Plus me xhinse. Dhe për këtë është thelbësore që ato kabllo të bashkangjitura në pjesën e pasme të zhduken, dhe ky ka qenë rasti në disa dyqane Apple në Toronto, Kanada dhe Londër.

Po sikur të vendosni një iPhone në xhep dhe të dilni nga dera? Rojet e sigurisë ndoshta do ta kenë vërejtur këtë dhe nuk do t'ju lejojnë të dilni, por nëse do të kishit qenë mjaft të kujdesshëm që askush të mos e vinte re përpjekjen tuaj, alarmi do të ndizet nëse përpiqeni të largoheni me iPhone në xhep për derën e Dyqani i Apple Edhe nëse arrini të anashkaloni këtë sistem sigurie do të jetë i padobishëm, pasi do të keni një peshë të bukur letre sepse Apple do ta kyçë pajisjen në distancë. Shtë e qartë se nuk ia vlen as të provosh nëse nuk dëshiron ta kesh rekord penal për krimin e vjedhjes, i dënueshëm me deri në 18 muaj burg apo edhe më shumë nëse do të kishte ndonjë lloj përkeqësimi.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.