Apple gjithashtu azhurnon HomePod në versionin 13.4

HomePod

Dje ishte dita e azhurnimit, të gjitha pajisjet Apple u azhurnuan për të përfshirë veçori të reja, shumë prej tyre u përqëndruan në iCloud dhe mbështetjen periferike. Përditësimet që na bëjnë të shohim se si iOS 14 do të jetë sistemi tjetër i shkëlqyeshëm operativ për pajisjet mobile Apple. Dhe po, kur themi gjithçka, kemi parasysh të gjithë, dhe HomePod gjithashtu sapo ka marrë azhurnimin përkatës. HomePod i Apple sapo është azhurnuar në versionin 13.4. Pas kërcimit ne ju tregojmë lajmet dhe si ta azhurnoni ...

Epo, me të vërtetë pak lajme, ose të paktën të dukshme ... Kjo e re Versioni HomePod 13.4 na sjell qëndrueshmëri të përgjithshme dhe përmirësime të cilësisë. Ne nuk e dimë se në çfarë përkthehet kjo, por gjithçka që përfshin cilësinë e fjalës është e mirë, dhe më shumë flasim për një folës. Azhurnimi i firmware HomePod automatikisht, megjithëse mund të kontrolloni gjithashtu versionin tuaj dhe të detyroni një azhurnim nëse ekziston një, siç është rasti. Në mënyrë që kontrolloni versionin e HomePod tuaj dhe azhurnoni atë duhet të ndiqni hapat e mëposhtëm:

 1. Hapni aplikacionin Home
 2. Klikoni në ikonën Home në pjesën e sipërme të majtë
 3. Shkarkoni për të kërkuar «Përditësimet e softuerit»
 4. Detyroni ekranin në mënyrë që të fillojë të kërkojë azhurnime (këtu do të shihni edhe versionin që ka HomePod, mos harroni se i fundit është 13.4)
 5. Nëse HomePod-i juaj nuk azhurnohet automatikisht këtu mund ta detyroni azhurnimin

Kështu që ju e dini, Nëse keni një HomePod, ekzekutoni për ta azhurnuar që të mund të shijoni korrigjimet që sjell ky version i ri i sistemit operativ. Nuk është një risi e madhe në nivelin operativ por siç themi është gjithmonë mirë që pajisjet tona të azhurnohen në versionin më të fundit dhe do të shohim nëse në të ardhmen nga Cupertino ato vazhdojnë të shtojnë veçori të reja për të pasur më shumë funksione në HomePods.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.