Apple ka rregulluar gabime të tastierës në iOS 11.2 beta 2

â € <

Titulli i lajmit do t'i bëjë shumë të lumtur, nuk kemi dyshim, megjithëse duhet të bëjmë akoma më shumë teste të thelluara të këtij rezultati. Dhe është se iOS 11 që nga fillimi i tij po vuan një betejë të panumërt të metash që Apple nuk është mësuar.
Një nga më të këqijtë është tastiera, sistemi i korrigjimit automatik po jep rezultate mjaft të këqija parashikuese, gjë që shton një vonesë mjaft të bezdisshme që nuk duket se ka një zgjidhje për një periudhë afatshkurtër ... A është bërë Apple me këto probleme? Kështu thotë kompania Cupertino.

Sipas disa mediave editoriale dhe veçanërisht sipas vetë Apple sipas zëdhënësit të saj. Këta përdorues të hershëm po raportojnë se koha e ngadaltë e përgjigjes që tastiera iOS 11 ka përjetuar deri më tani po përmirësohet dukshëm., së bashku me tastierën produktive që, ndër të tjera, është mësuar të ngatërrojë emrin "Raúl" me "Raül" në variantin e tij në spanjisht dhe për asnjë arsye të dukshme, një nga problemet e vogla, por të bollshme që po hasim në iOS 11 Diçka e papërshtatshme për një kompani të këtyre karakteristikave, aq më pak duke marrë parasysh çmimin e terminaleve dhe veçanërisht pritjen e mirë që po bën iPhone X.
Nga ana tjetër, duket se për sa i përket baterisë dhe disa detajeve të tjera, iOS 11 po merr rrugën e duhur për t'u bërë sistemi operativ që duhet të jetë, të paktën të jetë plotësisht në lartësinë e një terminali aq të rëndësishëm sa është iPhone X. Ndërsa përdoruesit e zakonshëm ende janë duke pritur për versionin përfundimtar të iOS 11.2 për të zgjidhur këto probleme dhe për të na lënë edhe një herë të kënaqur me përmbajtjen e softuerit. Ne jemi duke instaluar iOS 11.2 beta 2 për të kontrolluar zhvillimin e mirë të sistemit, si dhe mangësitë e tij.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.