Apple lanson adaptorin e ri multiport USB-C me HDMI

Djemtë e Cupertino sigurojnë jetesën duke shitur vegla dhe pajisje shtesëNë fund, këto pajisje janë sendet më të lira (ndonjëherë mund të jenë edhe më të shtrenjta) që mund t'i blejmë në çdo dyqan Apple. Disa pajisje që mund të variojnë nga strehimet për iPhone-in tonë, te kabllot e karikimit dhe shpërndarësit, te dronët që Apple prodhon por i shet ekskluzivisht.

Një pafund e aksesorë që ato azhurnohen herë pas here duke na ofruar veçori të reja për këto. Sot ne ju sjellim rishikim çfarë i kanë bërë njërit prej tyre shpërndarës, ose dongle, me mbështetje për lidhjet HDMI. Ata sapo e kanë azhurnuar dhe pas kërcimit ne ju tregojmë lajmet që do t'i gjejmë me këtë version të ri.

El modeli i ri i lansuar është A2119, i mëparshmi ishte A1621, një dongle që na sjell të njëjtat lidhje si modeli i mëparshëm, a Lidhja HDMI, një USB-C dhe një USB-A. Sigurisht, ajo rinovohet duke përmirësuar ndërfaqet e mëparshme. Të gjitha për disa 69 dollarë amerikanë (në tregun amerikan) duke pritur që ajo të dalë në mbarë botën në ditët e ardhshme (në kohën e shkrimit të këtij artikulli është në dispozicion vetëm në SH.B.A.). Pajisjet e përputhshme me këtë adaptor të ri me shumë porta me mbështetje HDMI 2.0 janë këto:

  • MacBook Pro 15 inç i lëshuar në 2017 ose më vonë
  • iMac Retina lëshuar në 2017 ose më vonë
  • iMac Pro
  • iPad Pro

E rëndësishme është që të përfitoni nga potenciali i 60Hz me video 4K në Mac-in tonë do të duhet të përdorim macOS Mojave 10.14.6 ose më vonë, në iPad Pro në vend të kësaj do të duhet të përdorim iOS 12.4 ose më vonë. Ky qendër, siç ju thamë, vjen për të zëvendësuar modelin e mëparshëm që mbështeste vetëm video 4K në 30Hz dhe 1080p në 60Hz. Për më tepër, ky adaptor i ri dixhital USB-C në AV përfshin Mbështetje video HDR me HDR10 përveç Dolby Vision. Kështu që ju e dini, nëse jeni duke kërkuar një përshtatës të këtij stili, mos hezitoni të merrni këtë adaptor të ri Apple, në fund të fundit, i ardhur nga Cupertino ne sigurojmë pajtueshmëri me pajisjen tonë pa ndonjë problem.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.