Apple lëshon beta 3 të iOS 11.2, tvOS 11.2 dhe watchOS 4.2 për zhvilluesit

Apple sapo lançoi versioni i tretë beta i iOS 11.2, tvOS 11.2 dhe watchOS 4.2 për zhvilluesit. Siç ka bërë për disa javë, të gjitha versionet beta për zhvilluesit lëshohen të hënën dhe kjo nuk mund të jetë ndryshe.

Në të vërtetë nuk duket se ka shumë ndryshime në krahasim me beta 2 të mëparshëm të këtij versioni të iOS, ashtu siç nuk duket se ka shumë ndryshime në beta 3 të tvOS 11.2 dhe watchOS 4.2, por ne do të shpjegojeni këtë më hollësisht në orët në vijim dhe në rast të lajmeve të rëndësishme do t'i shtojmë në të njëjtin artikull.

Si gjithmonë duket se kemi një version me përmirësimet tipike të brendshme për sistemin operativ që shtojnë përmirësime në funksionimin e sistemit, korrigjimi i gabimeve dhe zgjidhja e defekteve të ndryshme të versioneve të mëparshme, të gjitha sjellin ndryshime në funksionimin e brendshëm dhe pak në vizuale për përdoruesin. Këto versione të reja për zhvilluesit janë të rëndësishëm përkundër gjithçkaje dhe si gjithmonë ato zgjidhin gabime që mund të mos jenë në nivelin vizual, por janë të rëndësishme për funksionimin e duhur të sistemit.

Në rastin e versionit beta 2 të iOS 11.2 erdhi risia e Apple Pay Cash, një sistem pagese midis përdoruesve që punon nga iMessage dhe sfondet e reja. Kjo risi mund të ketë disa detaje për t'u lustruar përveç që përfundon duke e përshkruar atë për zbatimin e saj në të gjithë botën, që prej aktualisht nuk punon jashtë Shteteve të Bashkuara.

Apple Watch gjithashtu merr beta 3 të saj watchOS 4.2, gjithashtu tvOS 11.2 dhe sigurisht macOS 10.13.2 gjithashtu ka beta e tretë në dispozicion për zhvilluesit. Shpresojmë që në orët e ardhshme nëse nuk ka dështime të dukshme dhe gjithçka funksionon normalisht, do të kemi Versione publike beta iOS 11.2, tvOS dhe macOS.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Pushoni dijo

    Përshëndetje, a e dini cilat janë lajmet ose ndryshimet ose zgjidhjet e gabimeve?