Apple lançon iPad-in e ri 10,2-inç

Gjatë Keynote të sotëm, Apple ka vendosur të rinovojë gamën e iPad standard, më të shiturit dhe më të zakonshmit në pothuajse të gjitha dyqanet. Tani ata kanë vendosur ta zgjerojnë iPad-in me një produkt 10,2-inç dhe dy herë më shpejt falë ekranit të tij Retina Display. Ne ju tregojmë se cilat janë të gjitha lajmet në lidhje me iPad-in e ri 10,2-inç të krijuar për të përfituar sa më shumë nga sistemi i ri operativ iPadOS që do të na lejojë të marrim të gjitha performancat nga një produkt që ka ardhur për të zëvendësuar PC-në tradicionale të jetës. Le të hedhim një vështrim në këtë produkt të ri nga kompania Cupertino.

Ky iPad "i ri" 10,2 inç do të mbajë Touch ID kështu që nuk përparon, për shembull, në teknologjinë Face ID, por përshtatet me nevojat e lapsit tradicional Apple dhe përfshin lidhësin inteligjent, kështu që do të jetë i pajtueshëm me tastierat fizike dhe aksesorët e pajisjes. Ai do të ndërtohet nga alumini 100% i ricikluar, duke e bërë atë një nga produktet më të gjelbërta që kompania Cupertino ka hedhur në treg vitet e fundit. Do të ketë procesorin e mirënjohur dhe të njohur A10 Fusion, si dhe një kamerë të pasme 8MP që shërben më shumë se gjithçka për tu larguar nga rruga.

Nga ana tjetër, çmimi do të jetë 329 dollarë si iPad 2018 kështu që çmimi nuk do të theksohet, në teori do të jetë rreth 350 € në Spanjë kur mbërrin 30 shtator, megjithëse tashmë mund të rezervohet. Padyshim që Apple ka vënë bast edhe një herë në iPad, i cili gjithashtu do të vijë me një vit Apple TV + si dhuratë, dhe nëse përfitoni nga ofertat e "kthimit në shkollë" të Apple tani, do të merrni edhe një palë kufje. Unë nuk mund të mendoj për një lançim më të suksesshëm nga kompania Cupertino për të vazhduar popullarizimin e iPad.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.