Apple lëshon iOS 11 Beta 10 për zhvilluesit, mund të jetë GM

Duket se Apple nuk ka në plan të pushojë as javën e fundit para lançimit të iOS 11, dhe është që me iPhone 8 shumë të pritur do të kemi, natyrisht, lajmet në formën e softuerit. Kështu që, Që nga ora 19:00 sot, koha e fetishit për kompaninë Cupertino, ne jemi duke shijuar versionin e dhjetë të iOS 11 Beta.

Me pak fjalë, versioni i ri i sistemit operativ më të qëndrueshëm celular në treg është këtu dhe më shumë se sa ka të ngjarë do ta gjejmë veten përballë asaj që ata zakonisht e quajnë Mjeshtër i Artë, versioni përfundimtar por i mëparshëm i sistemit operativ.

Sigurisht, praktikantët kanë pasur shumë punë këtë vit, në fakt nuk e kujtonim të kishim parë kaq shumë Betas në vite, ata kanë punuar shumë shumë për të pastruar dhe përsosur një sistem operativ që po na lë me ndjesi të mëdha që nga fillimi i tij nisë, përkundër faktit se Në dy versionet e fundit kemi gjetur disa detaje që ndikuan në konsumin e baterisë në aplikacione të tilla si YouTube dhe WhatsApp. Padyshim, Janë dhjetë Beta që ne i kemi testuar tashmë, dhe realiteti është se ne nuk kemi qenë në gjendje të gjejmë lajme të vërteta për disa javë përtej klasikes rregullime të defekteve në kod.

Një shembull i qartë është se për iPhone 6s kemi gjetur më pak se 40 MB të shkarkimit për këtë Beta 10 dhe u instalua çuditërisht shpejt. Ne jemi ende duke kontrolluar sistemin operativ me synimin për të gjetur disa detaje përkatëse, në atë kohë ne do të azhurnojmë postimin në mënyrë që t'ju mbajmë të informuar si gjithmonë deri në minutë. Por si gjithmonë, ju kujtojmë se sonte rreth orës 23:50 keni një takim në YouTube me kanalin All Apple për Podcast në këtë sezon të ri emocionues, ku do të ketë një përmbledhje verore dhe ne do të ngrohim motorët tanë për lansimin e rëndësishëm javën e ardhshme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Walter dijo

  Publiku 9 është gjithashtu atje !! Pershendetje

 2.   Ndërmarrje dijo

  Shkarkim, faleminderit.

 3.   Miguel dijo

  Nga numri i ndërtimit nuk është Mjeshtri i Artë. Këto beta GM zakonisht kanë një strukturë që duhet të jetë si kjo 15AXXX dhe jo si ajo që doli sot e cila ka më shumë numra 15A5372a.