Si të instaloni betën e parë publike të iOS 10, tani e disponueshme

iOS 10 Beta Publike Kjo ka qenë një surprizë, të paktën pjesërisht: Apple ka hedhur në treg betën e parë publike të iOS 10. Disa minuta më parë. Shumë prej nesh besuan se beta e parë publike do të nisej në të njëjtën javë me të tretën për zhvilluesit, por, si ata tashmë kishin avancuar shumë media, Apple ka ndryshuar udhërrëfyesin e shënuar vitin e kaluar dhe ka bërë beta e parë publike e iOS 10 ajo lëshohet në të njëjtën javë me javën e dytë për zhvilluesit (me të cilën përkon pothuajse në gjithçka).

Apple njoftoi në të kaluarën WWDC që beta publike do të mbërrinte në korrik, por nuk dha ndonjë datë specifike. Duke testuar tashmë betën e dytë, ne mund të kuptojmë se Apple ka përdorur mirë tre javët që kaluan nga fillimi i beta-s së parë në lançimin e së dytës dhe do të kishte vendosur që ajo tashmë është mjaft e pjekur për ta bërë të disponueshme për kushdo që dëshiron ta provojë.

Si të instaloni iOS 10 beta publik

Instalimi i beta-s publike është më i lehtë sesa ta bësh me versionin e zhvilluesit dhe nuk do të duhet të kërkojmë profilin ose të instalojmë Xcode 8 beta. Ne do ta bëjmë atë duke ndjekur këto hapa:

 1. Le të shkojmë në Faqja e programit të softuerit Apple beta nga KJO LIDHJE. Ne mund ta bëjmë këtë nga çdo kompjuter, por nëse bëjmë të gjithë procesin nga pajisja në të cilën duam të instalojmë beta, aq më mirë.
 2. Ne kemi luajtur në Këndojini (pajtohuni. Nëse jeni pajtuar tashmë, shkoni te "Sing in").

pajtohuni-beta-publica-ios-10-0

 1. Ne kemi vënë tonë ID e mollës dhe kemi luajtur më tutje Këndojini/ Hyni.
 1. pajtohuni-beta-publica-ios-10-1 Nëse kemi verifikimin në dy hapa, ne ju tregojmë pajisjen në të cilën do të merrni mesazhin dhe ne e fusim atë.

pajtohuni-beta-publica-ios-10-2

 1. Ne i pranojmë kushtet e përdorimit.

pajtohuni-beta-publica-ios-10-3

 1. Tani nga pajisja jonë iOS, ne do të "regjistroni pajisjet tuaja".

pajtohuni-beta-publica-ios-10-4

 1. Ne zgjedhim iOS.
 2. Ne jemi duke shkuar tek beta.apple.com/profile, ne shkarkojmë profilin dhe e instalojmë atë.
 3. Nëse na kërkoni të ristartoni, ne rindizemi.
 4. Më në fund, do ta bëjmë Cilësimet / Përgjithshme / Azhurnimi i softuerit dhe azhurnoni.

Siç e kemi përmendur më parë, beta e parë publike përkon me të dytën për zhvilluesit dhe, nëse doni të dini të gjitha lajmet e përfshira në këtë beta të dytë, thjesht duhet të lexoni artikullin tonë Këto janë të gjitha lajmet e përfshira në iOS 10 beta 2. Nëse e instaloni, mos hezitoni të lini përvojat tuaja në komente.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

18 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   JEZUS DAVID dijo

  A mund të instalohet kjo beta kur publikohet nga iTunes? Apo do të vazhdojë të japë gabimin e lumtur 14? Unë kam dritare dhe nuk mund të instaloj xcode por dua të vendos ios 10 të pastër ...

 2.   iOS-të dijo

  Çfarë gëzimi më jepni Pablo tani po po. Unë nuk shoh asnjë problem të ngatërrohet me të, sepse çështja e privatësisë kohët e fundit unë e marr atë më seriozisht. Kështu që ju i dini djema, mos u ndërlikoni, ju jepni lidhjen që vendosni id tuaj dhe drejtoheni kaq thjeshtë dhe zyrtarisht

 3.   Fernelis endacak dijo

  Ju nuk do të jeni në gjendje të instaloni pastër iOS 10 derisa të publikohet, përveç nëse keni shkarkuar .ispw beta

 4.   Carlos Pizarro Cristi dijo

  Duke pasur zhvillues 2, a është e mundur të shkosh te publiku 1?

 5.   Askush (@jmburdalo) dijo

  Unë kam zhvilluesin beta 2 dhe e vetmja defekt që kam gjetur deri më tani është që ha baterinë shumë shpejt. Për pjesën tjetër është shumë, shumë e qëndrueshme

 6.   Oscar dijo

  Unë dua të përditësoj OTA, por për shkak të jailbreak azhurnimi nuk shfaqet. Cfare duhet te bej?? Të fshihet një shkulje?

 7.   Oscar Eduardo dijo

  Nuk mund ta gjej azhurnimin ios 10. It'sshtë për shkak të jailbreak, çfarë duhet të bëj?

  1.    zirovajza dijo

   Nuk kisha jb por më ndodhi e njëjta gjë dhe më duhej ta instaloj përsëri profilin për ta shfaqur

 8.   Alvaro dijo

  Unë kam zhvilluesin beta 2 dhe sapo kam shkarkuar profilin publik beta dhe azhurnimi nuk është shkarkuar, nuk mund të shkoj në beta publike?

 9.   Alvaro dijo

  Nëse keni beta 2 për zhvilluesit, nuk mund të shkoni në beta të hapur, të paktën asgjë nuk më shkarkohet

  1.    Gersam Garcia dijo

   As unë, por sepse imagjinoj se ato do të jenë e njëjta gjë. Le të presim të shohim se çfarë do të ndodhë kur të dalë e treta për zhvilluesit ose publikun e dytë ...

 10.   Manu dijo

  A është Beta 2 i njëjti version me Publik Beta? Apo janë ndërtime të ndryshme?

 11.   Gjenma dijo

  Jep një gabim kur përpiqesh të shkarkosh versionin beta, pasi ke shkarkuar profilin përmes Apple, a e di dikush pse?!?!?

 12.   Darek dijo

  Pasi ta instaloj beta dhe ta testoj, dua të kthehem në versionin e mëparshëm të ios, thjesht duhet të çinstaloj profilin ose diçka tjetër.

 13.   Jose dijo

  Dikush mund të më tregojë se si të parandaloj shkyçjen e telefonit vetëm duke shtypur shtëpinë? As gjurmë, as asgjë ... kjo nuk mund të jetë

  1.    Humberto dijo

   José, nga sa kam provuar, zhbllokohet vetëm duke shtypur butonin e shtëpisë nëse përdorni ndonjë nga gishtat që kanë të regjistruar gjurmën e gishtit. Me ndonjë gisht tjetër, nuk zhbllokohet, por tastiera duket se fut kodin e sigurisë.

 14.   Humberto dijo

  E vërteta është që iOS 10 është shumë i mirë, por kini kujdes që në këtë beta bateria të konsumohet shumë shpejt. Unë kam një iPhone 6 dhe zgjat një ditë më së shumti. Deri më tani nuk kam gjetur ndonjë problem, por ata që kanë nevojë për celular për të punuar, duhet të marrin në konsideratë çështjen e baterisë përpara se të fillojnë këtë beta.

 15.   zirovajza dijo

  Meqenëse kromi nuk shkon, ju duhet ta bëni atë nga safari, në rast se ndodh edhe me dikë.