Apple ndalon nënshkrimin e iOS 14 pasi të lëshojë iOS 14.0.1

Versionin e ri të iOS 14.0.1 të lëshuar nga Apple disa ditë më parë e bën ndaloni nënshkrimin e versionit të mëparshëm, i cili në këtë rast është iOS 14. Tani të gjithë ata përdorues që duhet të kryejnë një restaurim të pastër të iPhone-it të tyre do të duhet të instalojnë direkt një të fundit të disponueshëm, i cili në këtë rast është padyshim iOS 14.0.1.

Kështu që të gjithë ata që kanë një iPhone të vjetër ose që nuk duan ta azhurnojnë iPhone-in e tyre në versionin më të fundit për çfarëdo arsye, duhet të kenë parasysh se nuk do të jenë në gjendje të kthehen në këtë version pasi të kenë instaluar versionin më të fundit.

Apple e ka shpallur iOS 14 të vjetëruar dhe ka ndaluar nënshkrimin e tij, kështu që nuk do të jeni në gjendje të ktheheni në asnjë rast. Nga ana tjetër, është mirë që versionet e Apple të vazhdojnë të përparojnë dhe të shtojnë veçori të reja në mënyrë që përdoruesit e tyre të kenë të gjitha lajmet e mundshme në pajisje.

Logjikisht ka përdorues që ende nuk azhurnojnë nga iOS 13 madje disa mund të kenë qenë edhe më parë, por këto janë pak dhe në parim këshillohet të azhurnohen nëse është e mundur për të përfituar nga zgjidhja për dështimet e zbuluara dhe tiparet e tjera të reja të implementuara në sistem. Në mënjanë janë ata që nuk mund të azhurnojnë harduerin, natyrisht.

Increasinglyshtë gjithnjë e më e zakonshme që përdoruesit të azhurnojnë automatikisht pajisjet e tyre, lehtësitë që Apple vendos për të kryer këtë veprim janë të qarta, por ka gjithmonë përdorues që preferojnë të azhurnojnë manualisht. Në çdo rast duhet të jetë e qartë se tani nuk është më e mundur të instaloni iOS 14, çdo azhurnim do të na çojë direkt në versionin e fundit që në këtë rast është 14.0.1.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.