Apple ndalon nënshkrimin e iOS 13.6 pas lëshimit të iOS 13.6.1

iOS 13

Më 12 gusht, Apple lëshoi ​​iOS 13.6.1 i cili në teori mund të ishte azhurnimi i fundit i versionit të trembëdhjetë të iOSPër sa kohë që nuk zbulohen gabime të reja në këtë azhurnim të ri, sikur të kishte ndodhur me iOS 13.6, një azhurnim shkaktoi probleme të ndryshme që ishin rregulluar në iOS 13.6.1.

iOS 13.6 na solli mbështetje për Car Keys dhe funksionalitetin audio të Apple News, përveç funksioneve të tjera më pak interesante dhe bie shumë në sy. Një javë pas lëshimit të iOS 13.6.1, serverat Cupertino kanë ndaluar nënshkrimin e iOS 13.6, kështu që nuk është e mundur të ulni gradën nëse është e nevojshme.

Apple ndalon nënshkrimin e versioneve të mëparshme një javë pasi ka lëshuar një version të ri, megjithëse ndonjëherë, ajo lë një diferencë prej 2 javësh për një arsye që nuk e dimë. Arsyeja për heqjen e azhurnimeve të mëparshme është se përdoruesi azhurnohet gjithmonë në versionin më të fundit të disponueshëm, version që mbron dobësitë që mund të jenë zbuluar në versionet e mëparshme.

iOS 13.6.1 rregullon disa çështje përfshirë këtu ngjyrimi jeshil i ekranit për shkak të problemit të shpërndarjes së nxehtësisë (Siç është thënë nga Apple në shënimet e azhurnimit). Gjithashtu rregulloi problemin që paraqitën disa pajisje që nuk fshinin automatikisht skedarët e panevojshëm nga sistemi kur hapësira ishte e ulët. Një tjetër problem që u rregullua në këtë azhurnim është ai që çaktivizoi njoftimet e ekspozimit automatikisht.

Zhvilluesi më i fundit beta i disponueshëm sot është numri 5, një beta që duhet të rregullojë zgjidhjen konsum i lartë i baterisë i treguar nga beta i katërt. Risitë e përfshira në betën e pestë të iOS 14 përqendrohen përsëri në njoftimet e ekspozimit, një ekran i ri mirëseardhje për aplikacionin Shkurtoret, një miniaplikacion për Apple News ... Ky artikull I keni të gjitha lajmet për betën e pestë të iOS 14.


Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.