Apple përgatit disa lansime për gjysmën e parë të vitit 2020

Nëse i kushtojmë vëmendje Ming-Chi Kuo, analistit të njohur që nxjerr topin e tij kristal herë pas here me sukses më të madh ose më të vogël, gjithçka thuhet, gjysma e parë e vitit 2020 mund të jetë shumë e gjallë në Apple me një listë të publikimeve më shumë sesa interesante: iPad Pro i ri, AirTags të shumëpritur, një iPhone "i lirë", MacBook Air dhe Pro i ri, kufje pa tela të nivelit të lartë dhe madje edhe një bankë e re e karikimit pa tel. Përgatitni kartelën që po vijnë kthesat.

iPhone SE 2

Ose siç supozohet se quhet "iPhone i lirë" i ri i Apple. Me një dizajn të ngjashëm me atë të iPhone 8, me korniza dhe butonin e fillimit që do të përmbajë Touch ID, një madhësi ekrani 4,7 inç dhe LCD dhe një brendshme që do të nxjerrë në pah procesorin e tij A13 dhe 3 GB RAM. Çmimi i përfolur mund të fillojë nga 399 dollarë.

IPad Pro i ri

IPad Pro nuk është rinovuar që nga viti 2018, dhe në gjysmën e parë të vitit 2020 mund të vijë momenti kur ne do të shohim Tableti i ri i Apple me një sistem të kamerës së pasme të trefishtë, si ai i iPhone 11 Pro, i cili do të mbështeste kapjen e imazheve 3D. Ka pasur gjithashtu shumë zhurmë rreth mundësisë së një mekanizmi të ri të ndezur me gërshërë me tastierë Smart për këtë iPad.

MacBook Pro dhe Air Refresh

Pas lansimit të MacBook Pro të ri 16 ” me tastierën e re me gërshërëApple tani do të rinovojë 13 ”me të njëjtat ndryshime, si dhe azhurnon specifikimet e saj të brendshme. MacBook Air i ri nuk pritet të sjellë ndryshime të mëdha, përveç azhurnimit të procesorëve.

AirTags

Etiketat e reja të lokalizimit të Apple, të cilat priteshin në prezantimin kryesor të iPhone 11 vitin e kaluar, do të lansoheshin në gjysmën e parë të vitit 2020. Ato do të ishin pajisje shumë të ngjashme me ato që Tile tashmë ka në katalogun e saj dhe ata do të bënin përdorimin e teknologjisë UWB që do t'i jepte asaj shumë më shumë saktësi që Bluetooth-i që tani përdor këtë lloj aksesori.

Kufje të nivelit të lartë

Hasshtë folur shumë për kufjet e mundshme të shiritave me markë Apple. Pas suksesit të AirPods dhe AirPods Pro, Apple mund të lëshojë kufje të reja "mbi vesh" (Rrahje) me veçoritë AirPods Pro dhe cilësi superiore të tingullit.

Portë pa pagesë e karikimit

Pas fiaskos së bazës AirPower, Apple mund të nisë një bazë karikimi më pak ambicioze, me një madhësi më të vogël që do të shërbente për të rimbushur iPhone dhe AirPod-et e tij njëkohësisht.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.